У Львівській області 32 виробників тепла дотепер не мають постачальника газу на опалювальний сезон

Четвер, 12 вересня 2019 —
Станом на 12 вересня у Львівській області нараховується 32 виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників  природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку близько 50 тис. домогосподарств, а також школи та дитсадки. Відповідно до законодавства, АТ "Львівгаз" не має права здійснювати доставку газу таким споживачам.
10 вересня, за ініціативи АТ "Львівгаз" та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч з теплопостачальними організаціями області, щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020рр., де акцентували увагу на необхідності отримання номінацій до початку опалювального періоду.

"Внесені минулого року зміни до кодексу ГТС дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія повинна буде припинити доставку газу таким компаніям, - говорить Руслан Сахарчук, комерційний директор АТ "Львівгаз". – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу".

За дорученням постачальника газу АТ "Львівгаз" повинне буде вжити заходів по припиненню газопостачання побутових споживачів, підприємств, установ, організацій, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, а також виробників теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій.

Органи місцевого самоврядування/власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу.

Діюче зараз законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть впродовж опалювального сезону. Доручення на відключення надсилає оператору ГРМ постачальник газу для потреб населення.

Відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальних, теплотранспортних і теплогенеруючих організації, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, призведе до надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка за своїми наслідками може бути визнана надзвичайною ситуацією регіонального або державного рівня.

Минулого року Кабміном було видане розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р "Деякі питання опалювального сезону 2018/19 років", відповідно до якого учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.

Нагадаємо, минулого року в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту.

Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення вдалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства. Є підстави вважати, що опалювальний "криворізький колапс" може повторитися в нашій області.

Інформація АТ "Львівгаз"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!