16 виробників тепла Вінниччини  досі не мають постачальника газу на опалювальний сезон

Середа, 11 вересня 2019 —
Станом на 10 вересня у Вінницькій області нараховується 16 виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу.
Вони мають забезпечувати теплом взимку сотні тисяч домогосподарств та десятки непобутових споживачів, серед яких лікарні, школи, дитсадки, ВУЗи, бюджетні організації тощо.

Згідно законодавства, "Вінницягаз" не має права здійснювати доставку газу таким споживачам.

У Вінницькій області нараховується 16 виробників тепла, які не включені до реєстру споживачів газу жодного постачальника. Тому вони не мають права здійснювати споживання природного газу з газорозподільної системи, а АТ "Вінницягаз" - здійснювати доставку газу для таких компаній.

Найбільші з них: ДП "ТКЕ Маяк", ПрАТ "Вінницький завод "Маяк"", ДП "Альтернативна теплова енергія КП "Вінницяобленерго", КП "Теплоенергетик", МКП "Енергоресурс",  ОСББ "Атлант 36", "Пирогова 39", "Подолянка-7",  "Престиж 2015", "Оберіг" та ін.

"Внесені минулого року зміни до кодексу ГТС дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія повинна буде припинити доставку газу таким компаніям, - говорить комерційний директор АТ "Вінницягаз" Володимир Антошко. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу".

За дорученням постачальника газу АТ "Вінницягаз" повинне буде припинити газопостачання побутових споживачів, підприємств, установ, організацій, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, а також виробників теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій.

Органи місцевого самоврядування, власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу.

Діюче зараз законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть впродовж опалювального сезону.

Доручення на відключення надсилає оператору ГРМ постачальник газу для потреб населення.

Відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальних, теплотранспортних і теплогенеруючих організацій, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, призведе до надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка за своїми наслідками може бути визнана надзвичайною ситуацією регіонального або державного рівня.

АТ "Вінницягаз" вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, НКРЕКП,  органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Минулого року згідно спеціального розпорядження Кабміну учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!