"Хмельницькгаз збут" перерахував до державного бюджету 43 млн.грн. невикористаних споживачами субсидій

П'ятниця, 7 червня 2019 —
У травні ТОВ "Хмельницькгаз збут" повернув невикористану субсидіантами державну допомогу в сумі  43 млн грн. Ці кошти обраховувались як невикористана сума внаслідок економії  на особистих рахунках  понад 23,2 тис. клієнтів компанії. Перерахунок був виконаний у відповідності до постанови КМУ.
У Хмельницькій області  за минулий опалювальний сезон субсидії на газ отримували більше 177 тис. домогосподарств, що складає 43% загальної кількості побутових споживачів газу.

Водночас, в опалювальному періоді 2017-2018 рр. державну допомогу отримувало 260 тис. домогосподарств, що на 32% більше ніж у цьому році.

Відтак, сума повернення до держбюджету становила 235 млн.грн, що в 5,5 разів більше, ніж цьогоріч.

"Держава цього року простимулювала споживачів-отримувачів субсидії, - зауважує керівник ТОВ "Хмельницькгаз збут" Андрій Левицький. – Адже, якщо в минулому році за зекономлене паливо повертали не більше 700 грн., то зараз вся зекономлена субсидія виплачується готівкою на руки клієнтам, які отримували субсидію з жовтня минулого року".

Разом з тим, якщо частина клієнтів-субсидіантів економить блакитне паливо, інша – накопичує борги. Тому "Хмельницькгаз збут" уже надав структурним підрозділам з питань соціального захисту населення списки споживачів-боржників.

Наразі, з травня уже розпочалось призначення житлової субсидії на наступний строк, тому, отримавши інформацію про наявну прострочену понад місяць заборгованість, загальна сума якої перевищує 340 грн., - житлова субсидія на наступний сезон не буде призначена.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір про її реструктуризацію, - житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону.

Тому, з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, обов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, gерерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

 Наразі інформацію про стан особового рахунку після проведення перерахунку субсидії споживачі можуть дізнатися у Особистому кабінеті на сайті 104.ua, а також безпосередньо зі

щомісячних рахунків за газ.

 Довідка: Основною  сферою діяльності ТОВ "Хмельницькгаз збут" є постачання природного газу усім категоріям споживачів Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району).

Компанія законодавчо визначена постачальником газу зі спеціальними обов’язками.

Клієнтами компанії є понад 400 тисяч сімей Хмельниччини, більше 2 тисяч промислових підприємств  та бюджетних організацій, понад 200 релігійних організації.

Серед найпотужніших споживачів – ПП Аслан-Текстиль, ТОВ "Спецавтоінвест", ПрАТ "Городоцький елеватор Суффле", ТОВ "Карат".

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!