На Буковині укладено 13 договорів на обслуговування внутрішньобудинкових мереж

Середа, 26 червня 2019 —
З 1 травня 2019 року послуга з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж стала ринковою. Тепер власники і балансоутримувачі можуть самостійно вибрати собі ліцензовану компанію, яка буде здійснювати обслуговування газових приладів і елементів системи газопостачання будинку.
Із 2019 року відповідальність за стан газових мереж всередині будівель покладено на власників, ОСББ або керуючих.

Це передбачено низкою законодавчих і нормативно-правових актів: Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Наказами Міненерго №250 від 10 травня 2018 р. і №190 від 27 липня 2018 р., Правилами безпеки систем газопостачання та Кодексом газорозподільних систем.

"Визначення зон відповідальності та детальну інформацію щодо газифікованого об`єкту містить спеціальний акт, затверджений Кодексом ГРМ. Він є невід'ємною частиною Типового договору розподілу природного газу і має бути укладений з кожним споживачем – юридичною особою для багатоповерхівок, або фізичною - для приватних будинків", - поінформував головний інженер Чернівецького відділення АТ "Чернівцігаз" Сергій Козар.

На сьогодні підписано 19 817 актів балансової належності по приватних будинках, що склало 12,2% від загальної кількості.  По багатоквартирних будинках підписано 284 акти, а це менше 7% та укладено 13 договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж .

"Починаючи з минулого року ми неодноразово зверталися до споживачів газу, керуючим, органам місцевого самоврядування з роз'ясненнями про необхідність підписання актів  договорів, як того вимагає чинне законодавство. Низький рівень укладання договорів свідчить про те, що багато балансоутримувачів намагаються уникнути відповідальності за стан мереж в будинку. І цим самим продовжують нехтувати безпекою мешканців", - розповідає директор технічний АТ "Чернівцігаз" Дмитро Кривко.

Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від їх виду та обсягу – протяжності мереж, кількості приладів, їх типу та періоду обслуговування, і розраховується індивідуально для кожного клієнта та будинку.

З типовим договором та прейскурантом цін, кожен споживач може ознайомитись в усіх Центрах обслуговування клієнтів компанії та на офіційному сайті "Чернівцігазу" cv.104.ua в підрозділі "Ваша безпека".

Нагадуємо, що відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану. А це, в свою чергу, може привести до непередбачених аварійних ситуацій і навіть нещасних випадків.

Тому вкотре інформуємо та рекомендуємо споживачам газу Чернівецької області якомога швидше врегулювати питання підписання актів балансового розмежування та укласти договорів на обслуговування з ліцензованими організаціями, щоб увійти в опалювальний сезон безпечно та безаварійно.

Довідка: АТ "Чернівцігаз" єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу.

АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу.

Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій.

АТ "Чернівцігаз" є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області.

Штат компанії становить близько 1200 осіб.

Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!