На Закарпатті з початку року зафіксовано крадіжок газу на понад 5 млн грн

Середа, 19 червня 2019 —
За 5 місяців поточного року спеціалістами АТ "Закарпатгаз" виявлено 270 випадків несанкціонованого відбору природного газу на Закарпатті.
Переважна більшість з них, а саме 239 випадків, здійснено побутовими споживачами. Таким чином, порушники спричинили збитки у розмірі понад 5 млн грн.

"Найчастіші порушення, які ми виявляємо, це — несанкціоновані врізки у газопровід, втручання в роботу лічильника, самостійне відновлення газоспоживання чи підключення газових приладів", — пояснив технічний директор АТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

За словами технічного директора, після виявлення протиправних дій з боку споживачів спеціалісти підприємства складають акт про порушення і передають матеріали на розгляд відповідної комісії.

Якщо комісія визначає суму завданих товариству збитків, а споживач відмовляється її сплачувати — справу передають до суду. 

"Загалом за 2018 рік та початок 2019 року до суду було доведено 73 справи на загальну суму майже 4 млн грн", — додав технічний директор АТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

Наразі в АТ "Закарпатгаз" наголошують, що крадіжки газу — це не тільки великий ризик сплатити штраф, але й реальна фізична небезпека для самого споживача та його родини.

Втручання в роботу газових мереж або приладів може призвести до ситуацій, що загрожують здоров’ю та життю людей.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!