Засоби дистанційної передачі даних встановлені у 7% підприємств Миколаївщини

Вівторок, 11 червня 2019 —
Лише 7% непобутових споживачів області вже облаштували свої вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Така вимога міститься в Кодексі газорозподільних систем з метою максимально точного контролю за обсягами споживання газу.
Нагадаємо, що наявність приладів дистанційної передачі даних необхідна для належної організації добового балансування на внутрішньому ринку природного газу, яке стартувало 1 березня 2019 року.

Відповідне обладнання гарантує автоматичне і точне надходження даних про обсяги спожитого газу до АТ "Миколаївгаз" в щоденному режимі.

Відсутність таких приладів значно ускладнює цей процес.

"За відсутності у деяких підприємств засобів дистанційної передачі даних нашим фахівцям доводиться збирати дані за телефоном, через СМС або електронну пошту, а потім заносити їх до системи вручну.  Це забирає надзвичайно багато часу і людського ресурсу. Крім того, зростає ризик допущення помилок і неточностей, які можуть призвести до спотворення реальної  картини обсягів споживання газу і, як результат – накладання штрафних санкцій на споживачів", - розповідає директор технічний АТ "Миколаївгаз" Сергій Мовчан.

Тому встановлення приладів дистанційної передачі даних є дуже важливим. На цьому неодноразово наголошував і Держрегулятор.

Комісією навіть було надано підприємствам відстрочку до травня 2019 року під надання безвідкличного гарантійного листа.

Крім того, держава пішла назустріч тим споживачам, чиї комерційні вузли обліку мають типорозмір G1,6-G6 (або ті, що споживають менше 10 тис. куб м на рік), і відмінила для них цю норму закону (Постанова НКРЕКП №750 від 17.05.2019р).

Проте наразі із 1,4 тис. споживачів газу - юридичних осіб у Миколаївській області, які підпадають під вимогу Кодексу ГРМ, 1,2 тис. досі зволікають зі встановленням необхідного обладнання.

Нагадаємо, що придбати прилади дистанційної передачі даних юридичні особи можуть у будь-якої фірми на власний розсуд.

Але технічне завдання та консультації щодо встановлення цих засобів можна отримати лише в АТ "Миколаївгаз", звернувшись до Центру обслуговування клієнтів.

Всю інформацію щодо процесу облаштування вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі даних можна знайти на офіційному сайті компанії у відповідному розділі – Вимоги до дистанційної передачі даних.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!