За вкрадений газ волинянам нарахували більше 2 млн грн.

Середа, 8 травня 2019 —
Фахівці ПАТ "Волиньгаз" у 2019 році зафіксували більше 120 випадків самовільного відновлення газопостачання в боржників та понад 90 випадків втручання в роботу лічильників газу. За фактами незаконного використання енергоресурсу крадії мають оплатити понад 2 млн грн. нарахованих збитків.
Одним із видів порушень внаслідок яких здійснюється донарахування об’ємів природного газу або зміна режиму нарахування відноситься самовільне відновлення газопостачання.

Тобто, якщо споживач самовільно відновлює газопостачання, навіть у разі погашення заборгованості або після усунення будь-якого порушення, компанія "Волиньгаз" змушена здійснити повторне припинення газопостачання механічним методом (відрізка).


А також здійснити нарахування за граничними об’ємами споживання, навіть за наявності індивідуального лічильника газу.

"Споживачам, які втручаються в роботу лічильника газу для зменшення показань до сплати нараховується вартість експертизи, монтажу та демонтажу приладу обліку. Також вони зобов’язані купити лічильник газу за власний кошт, який у середньому коштує близько 4 тис. грн. Цього року газовики виявили махінацій з лічильниками на 30% більше ніж у 2018 році", - зазначив комерційний директор ПАТ "Волиньгаз" Андрій Карпомиз.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю представників служб ПАТ "Волиньгаз", державного підприємства "Волиньстандартметрологія" та споживачів.

У разі відсутності запрошеного власника лічильника газу в зазначений день, експертизу приладу обліку газу комісія проводить без його присутності.

Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, вартість експертизи не нараховується до сплати споживачу. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу та вартість експертизи лічильника здійснюється тільки за підтвердження факту крадіжки газу.

У  грудні 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  було внесено зміни до Кодексу ГРС.

Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться оплатити збитки за несанкціоноване використання газу.

Тобто, незалежно від того чи прострочений термін повірки лічильника споживача, крадії мають оплатити вартість експертизи – близько  2  тис. грн. та збитки за незаконне використання газу.

Розмір збитків розраховується у кожному випадку окремо та в середньому перевищує 20 тис. грн. 

Відновлення газопостачання відбувається лише за заявою споживача і тільки працівниками компанії ПАТ "Волиньгаз".

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!