Порушення Кодексу ГРМ буковинцям коштувало 4,7 млн гривень

П'ятниця, 31 травня 2019 —
За січень-березень 2019 року фахівцями АТ "Чернівцігаз" зафіксовано 60 фактів порушення Кодексу ГРМ. Загальна сума заподіяних збитків, нарахованих порушникам, склала 4,7 млн грн.
Майже 87% із виявлених порушень в І кварталі 2019 року, пов`язані з втручанням в роботу лічильника газу. За перші три місяці року було викрито 52 таких випадки, по яким нараховано 4,6 млн грн штрафних санкцій.

Найбільші суми штрафних нарахувань отримали суб’єкти господарювання, що вдалися до махінацій Кіцманського та Новоселицького районів Чернівецької області.

Нарахування штрафів проводяться в прозорий спосіб – після детального розгляду обставин та проведення експертиз. Далі рішення виноситься на розгляд спеціальної комісії, на яку офіційно запрошується споживач природного газу, що вчинив порушення.

"Споживачам, які втручаються в роботу лічильника газу для зменшення показань, до сплати нараховується вартість експертизи, монтажу та демонтажу приладу обліку. Також вони зобов’язані придбати лічильник газу за власний кошт. А головне, слід пам`ятати, що будь-яке стороннє втручання в газову мережу супроводжується витоками газу, які несуть небезпеку як для порушника, так і для його оточення. Це загроза вибухів, пожеж та отруєнь", - зазначив директор технічний АТ "Чернівцігаз" Дмитро Кривко.

Серед видів порушень, внаслідок яких здійснюється нарахування, є самовільне відновлення газопостачання, пошкодження газопроводу та використання несанкціонованого газопроводу. Загалом, в І кварталі 2019 року, таких випадків в Чернівецькій області виявлено вісім.

Застерігаємо споживачів від протиправних дій, які врешті-решт все одно будуть виявлені.

Згідно вимог Кодексу ГРС, крадіжки газу караються донарахуванням збитків, суми яких набагато більші ніж при законному споживанні.

Аби убезпечити себе та близьких, жителі Чернівецької області можуть конфіденційно сповістити працівників газової компанії про відомі їм випадки незаконного споживання газу.  (0372) 54 90 06. Всі отримані дані є анонімними та конфіденційними.

Після перевірки і підтвердження – людину, яка надала інформацію очікує фінансова винагорода.

Довідка: АТ "Чернівцігаз" єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8 788 км. газопроводів.

У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій.

АТ "Чернівцігаз" є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1200 осіб.

Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!