"Дніпропетровськгаз збут" отримує лише 2% з ціни на газ для населення

Понеділок, 8 квітня 2019 —
З березня клієнти ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" отримують прозорі дані про використання коштів, сплачених ними за газ. Інформація про це міститься в нових рахунках за газ.  
Відтепер в рахунках за спожитий газ зазначено, як розподіляються платежі за газ. Із встановленої Кабінетом Міністрів ціни газу 8,55 грн за куб м. ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" отримує лише 18,7 копійок, або 2,19 %.

Ще 8% отримує газорозподільна компанія, а все решта – майже 90% - надходить на рахунки Державного монопольного постачальника газу за послугу транспортування газу магістральними мережами.

"Незважаючи на те, що з 2015 року ціна на газ збільшувалась 4 рази,  держава не переглянула тарифи для ТОВ "Дніпропетровськгаз збут", яке організовує та забезпечує увесь комплекс послуг з постачання газу клієнтам. Це  збір коштів за поставлений газ, ведення обліку розрахунків в розрізі кожного споживача, організація роботи Контакт-центру та центрів обслуговування, друк та доставка рахунків за газ, а також забезпечення функціонування онлайн-сервісів, а також Особистого кабінету споживача. Іншого джерела доходів, окрім даної торговельної надбавки, компанія не має", - говорить директор ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяна Соболь.

Наразі з 1 січня 2019 року в Україні запроваджена  монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг.

Згідно нового порядку, бюджетні кошти субсидій зараховуються на облікові записи споживачів Державного уповноваженого банку.

Далі банк розраховується  за субсидіанта з надавачами комунальних послуг, в тому числі, і за спожитий природний газ.

При запровадженні нововведення, Державний уповноважений банк планує утримувати з ТОВ "Дніпропетровськгаз збут"  0,7% комісійної винагороди від загальної суми перерахованих коштів субсидій.

Проте підприємство не має джерел для оплати цієї комісії, про що направило відповідний лист до Кабінету міністрів України. Тож для виправлення даної ситуації необхідно визначитися із адекватним розміром та джерелом фінансування банківської комісії.

Довідка: ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Придніпрянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №653 від 16 травня 2017 р.).

Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям. Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ "Метрополія", ПАТ "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод", ТОВ "Катеринославхліб", ТОВ "Снек Експорт" та ПАТ КБ "Приватбанк".

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!