"Сумигаз Збут": підвищена банківська комісія не передбачена у затвердженій ціні газу

П'ятниця, 19 квітня 2019 —
Отримавши монополію на перерахунок субсидій, банк встановив максимальний розмір комісії, яку мають сплачувати постачальники комунальних послуг.
Проте такі видатки не передбачені Урядом в ціні газу для населення.

Наразі 4% від субсидій клієнтів "Сумигаз Збуту" залишають на рахунках банку.

Для подальшого перерахування цих коштів постачальнику газу банк наполягає на сплаті комісійної винагороди в максимальному розмірі - 0,7 % від суми платежу.

"Тобто, за кошти державної допомоги, які мають транзитом пройти на всіх учасників газового ринку, саме "Сумигаз Збут" має сплатити всю комісію. Але у кінцевій ціні газу Урядом кошти не закладені" - пояснює директорка ТОВ "Сумигаз Збут" Олена Руденко.

Це створює додаткове економічне навантаження на компанію, єдиним джерелом доходів якої є торгова націнка постачальника газу зі спеціальними обов’язками, її розмір обмежений Постановою КМУ від 19.10.2018 р. №867, складає лише 2,2% від кінцевої ціни та не є недостатнім для покриття поточних зобов’язань підприємства.

Зокрема, по обслуговуванню споживачів, сплату податків, виплату заробітної плати та в якій не врахована комісійна винагорода банку у максимальному розмірі від суми субсидій, перерахованих Товариству.

Тому ТОВ "Сумигаз збут" звернулось до Уряду з вимогою вилучити з Постанови Кабінету Міністрів України №1176 від 27.12.2018 р. обов’язок виконавців комунальних послуг сплачувати банку комісійну винагороду як таку, що є необґрунтованою, надмірною та не забезпеченою джерелом покриття.

До вирішення Кабінетом Міністрів або "Ощадбанком" питання комісійної винагороди, "Сумигаз збут" не має змоги укласти з банком договір на переказ коштів субсидії на рахунок Товариства.

Новий порядок державного субсидіювання споживачів комунальних послуг передбачає, що бюджетні кошти повинні зараховуватися на облікові рахунки споживачів у банку. Далі банк має розрахуватися у безготівковій формі за субсидіанта з надавачами комунальних послуг, у тому числі за спожитий природний газ.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!