ПАТ "Дніпрогаз" оскаржуватиме в суді рішення про накладання штрафу

Середа, 10 квітня 2019 —
ПАТ "Дніпрогаз" не погоджується зі штрафами за приведення обсягів газу до стандартних умов і буде оскаржувати його в суді як таке, що суперечить нормам законодавства України.
Приведення обсягів газу до стандартних умов для всіх споживачів передбачено Законом України "Про ринок газу", Кодексом ГРМ та умовами типового договору на розподіл, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2498 від 30.09.2015р.

Так, в п. 5.3 розділу V типового договору між ПАТ "Дніпрогаз" та споживачами – мешканцями Дніпра та Дніпровського району чітко зазначається, що за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться один кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов.

"Облік природного газу для промислових споживачів, бюджетних організацій, опалювальних котелень, побутових споживачів – населення, згідно діючого законодавства повинен здійснюватися з приведенням використаних обсягів до стандартних умов. ПАТ "Дніпрогаз" не має підстав порушувати Закон України та умови договору між компанією та споживачами", - зазначає комерційний директор компанії Ігор Маньковський.

Якщо процитувати главу 4 розділу IX Кодексу ГРМ, там зазначається, що визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача здійснюється на підставі даних лічильника природного газу, з урахуванням вимог цього Кодексу та договору. Вимогами розділу IX Кодексу ГРМ та розділу V договору зі споживачами передбачено приведення обсягів газу до стандартних умов.

Крім того, державний монополіст, здійснює продаж природного газу для потреб населення, тобто є оптовим постачальником палива. Він передає в газорозподільні мережі ПАТ "Дніпрогаз" обсяги газу для побутових споживачів, приведені до стандартних умов.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ "Дніпрогаз" є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів.

Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання.

Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ "Дніпрогаз" є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!