"Львівгаз збут" від вартості поставленого газу отримує лише 2 %

П'ятниця, 15 березня 2019 —
ТОВ "Львівгаз збут" отримує лише 2 %, або 0,18 грн. із ціни 8,55 грн. за 1 кубічний метр газу. Решта коштів йдуть транзитом на спеціальні рахунки, з яких майже 90% (7,48 грн) отримує державний монопольний постачальник газу. Однак, відповідно до нових правил стосовно субсидій, банківську комісію за перерахування субсидій - а це 0,7% від ціни газу - має сплачувати саме компанія постачальник, а не державний монополіст.
Відповідно до рішення Уряду "Львівгаз збут" виконує функції постачальника природного газу зі спеціальними обов'язками для населення Львівської області. Клієнтами компанії є 818 тис. домоволодінь. Це й приватний сектор і багатоповерхові будинки.

"Здійснення нарахувань та збір платежів газ спожитий природний газ – це не увесь спектр нашої роботи. Цей процес набагато складніший, ми забезпечуємо комплекс складних бізнес процесів. Це ще й організація роботи центрів обслуговування, Контакт-центру та онлайн-сервісів, договірна робота, обробка даних за особовими рахунками, співпраця з органами соцзахисту, друк і доставка квитанцій, тощо", - зазначає начальник відділу розрахунків ТОВ "Львівгаз збут" Ольга Чабан.

Єдиним джерелом доходів для забезпечення діяльності компанії є торговельна надбавка. Відтак, від сплаченого населенням одного кубометра газу "Львівгаз збут" отримує лише 0,18 грн.

Усі кошти від побутових споживачів надходять на спецрахунок, а вже далі в автоматичному режимі розподіляються поміж усіх учасників газового ринку. Розмір торгової надбавки газопостачальних компаній України регулюється Урядом.

Саме тому, прийняття постанови КМУ №1176 від 28.12.2018 р. щодо монетизації субсидій стало для компанії проблемним питанням. Адже, банк-оператор субсидій прописав в договорі свою комісійну винагороду в розмірі 0,7% від загальної суми перерахованих платежів по субсидіях.

Єдиним платником такої комісії має стати компанія-постачальник.

Тобто фактично, в процесі монетизації дохід банку буде формуватися за рахунок коштів лише постачальників комунальних послуг.

У той час як у компанії не з'явились додаткові джерела доходів для відшкодування таких витрат. Для врегулювання ситуації необхідно визначитися як із розміром, так і з переліком платників банківської комісії.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!