"Івано-Франківськгаз" перевірив близько 50 тис. лічильників

П'ятниця, 8 лютого 2019 —
Минулого року ПАТ "Івано-Франківськгаз" перевірило майже 50 тис. лічильників. З них 7 тис. не пройшли повірку та потребують заміни. Натомість держрегулятор НКРЕКП передбачив кошти на придбання лише 4,4 тис. приладів обліку для заміни.
В тарифі на розподіл передбачено гроші на повірку та ремонт лічильників – 1,5 млн. грн. Однак, лише за повірку минулого року було сплачено близько 1 млн. грн., ще стільки ж – за ремонт заводу-виробнику.

Повірка самого приладу обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ "Івано-Франківськгаз" спільно з представниками Держспоживстандарту.


За виконання цієї роботи газорозподільна компанія представникам державного підприємства "Івано-Франківськстандартметрологія" сплачує кошти.

"Щороку кількість лічильників, які підлягають повірці та ремонту зростає, натомість збільшення витрат на це  держрегулятор вже третій рік не переглядає. Це призводить до того, що  газорозподільна компанія не в змозі забезпечити ремонт всіх приладів обліку споживачів", – розповідає технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

В 2018 році було визнано непридатними 7 тис. приладів обліку. В той же час, НКРЕКП передбачила фінансування на заміну тільки 4,4 тис. лічильників. Тож частині споживачам залишається або чекати, або встановлювати за свій кошт лічильник.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!