Борги за газ перед ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" утворились через зменшення кількості субсидіантів

Четвер, 7 лютого 2019 —
Заборгованість населення за спожитий природний газ перед ТОВ "Дніпропетровскгаз Збут" станом на 1 січня 2019 року складає майже 2,7 млрд грн. Причинами боргу є зменшення кількості осіб, яким призначені субсидії та подорожчання газу.
Протягом року  кількість субсидіантів зменшилась  на 47% (на 01.01.2018 р.  540,9 тис., на 01.01.2019 р . – 255,2 тис).

Зменшення сталося не за рахунок покращення матеріального стану клієнтів компанії, а через суворіші правила отримання державної допомоги (лише соціальний норматив на опалення зменшився із 5,5 до 4,5 куб.м).

З 1 січня 2019 р. кількість боржників може збільшитись ще. Для нових субсидіантів змінено порядок отримання допомоги: бюджетні кошти субсидій на особові рахунки споживачів зараховує Ощадбанк.

Нова система розрахунків може привести до затримки із таким нарахуванням. У зв’язку з цим в рахунках за газ з`явиться борг. Але це технічна сума, яка буде закрита одразу після перерахування Ощадбанком субсидії.

"Звертаємося до споживачів з проханням знайти можливість розрахуватися за спожитий газ, щоб не допустити відключення газопостачання. Повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання ", - розповідає директор ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяна Соболь.

Варто також зазначити, що з 1 травня 2019 року набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становитиме 0,01%  від суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.

Довідка: ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" з 1 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Придніпрянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №653 від 16 травня 2017 р.).

Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 700 бюджетним установам та 152 релігійним організаціям.

Серед 4 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ТОВ "Метрополія", ПАТ "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод", ТОВ "Катеринославхліб", ТОВ "Снек Експорт" та ПАТ КБ "Приватбанк".

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!