На Закарпатті у поточному році буде повірено 25 тисяч газових лічильників

Четвер, 14 лютого 2019 —
У 2018 році спеціалісти ПАТ "Закарпатгаз" провели повірку майже 20,5 тисяч лічильників. З них понад 11 тисяч були визнані непридатними та потребували заміни.
Цього року повірці підлягають 25 тисяч лічильників. За минулий рік закарпатцям замінили 11 тисяч лічильників, з яких за кошти підприємства – майже 3,5 тисячі.


Кошти на заміну лічильників, які визнані непридатними, закладаються у тарифі на розподіл. Він не переглядався Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вже близько трьох років.

Тому коштів на ці видатки – катастрофічно не вистачає.

"Всього в області – 273 тисячі споживачів, і лише у 470 з них не встановлені лічильники. Тому для Закарпаття актуальне питання – заміна тих приладів, що не пройшли повірку. Збільшення витрат на такі потреби держрегулятор не переглядає вже третій рік. Це призводить до того, що газорозподільна компанія не в змозі забезпечити безкоштовну заміну всіх приладів обліку споживачів", – розповідає технічний директор ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

На 2019 рік для ПАТ "Закарпатгаз" держрегулятор передбачив кошти на заміну приладів обліку на суму 823 тисячі грн, що становить 6% від потреби.

powered by lun.ua