ДП "Укрспирт" закупило природний газ на майданчику Української енергетичної біржі

Понеділок, 27 листопада 2017 —
На електронних біржових торгах GAS-231117-3, що відбулися 23 листопада 2017 року, Державна компанія ДП "Укрспирт" закупила природній газ на прозорих ринкових умовах.
На торгах було закуплено 4,6 млн куб. м природного газу ресурсу грудня за ціною 8 870 грн. за тис. куб. м на суму 40,8 млн грн на умовах подекадної оплати.

"Ми раді бачити на наших торгах ще одну Державну компанію, яка почала користуватись найкращими Європейськими практиками закупівлі енергоресурсів. Біржові торги — найефективніший спосіб з торгівлі природним газом, яким користуються передові приватні та державні компанії. Сьогоднішні торги показали, що вітчизняний ринок природнього газу з кожним днем стає все прозоріший та ефективніший, про що свідчать результати торгів, на яких Державне підприємство закупило природній газ на декілька відсотків нижче від імпортного паритету та нижче ціни газу НАК Нафтогаз України на таких самих умовах постачання, що свідчить про довіру з боку учасників ринку до нового менеджменту ДП Укрспирт та до нових прозорих механізмів закупівлі", — зауважив заступник голови біржового комітету Олексій Ластовець.

"Сьогодні ДП Укрспирт, ставить собі на меті повністю реформувати процедуру закупівель, прибравши всі можливі корупційні складові. На нашу думку біржа - найпрозорішій та найефективнішій механізм купівлі/продажу енергоресурсів, який використовується компаніями у всьому світі. Сьогодні вперше ДП Укрспирт закупив природній газ у вітчизняної газовидобувної компанії. Одним з ключових напрямів є перехід на закупівлю не тільки газу, а й усіх видів палива через біржу. Стратегічною ціллю Укрспирту є побудова прозорих ділових відносин з постачальниками та покупцями на взаємовигідних ринкових умовах" - прокоментував Ю.М. Лучечко.

Нагадаємо, що 9 листопада ДП "Укрспирт" та ТБ ТБ "Українська Енергетична Біржа" провели спільний круглий стіл з газодобувними компаніями і трейдерами природнього газу на якому були обговорені умови контракту і торгів ДП "Укрспирт".

powered by lun.ua