В Києві проходить Перший всеукраїнський форум молодих донорів крові.

П'ятниця, 25 листопада 2011 —
Сьогодні, 25 листопада 2011 року, Асоціація молодих донорів України проводить Перший всеукраїнський форум координаторів волонтерських груп, які розвивають донорський рух в Україні. У форумі беруть участь студенти – активісти, які представляють провідні університети з усіх регіонів України.
На думку організаторів, проведення форуму дасть можливість ефективно розгорнути серед студентів пропаганду безоплатного донорства крові.
Асоціація молодих донорів України є єдиною структурою в Україні, яка володіє автоматизованою базою безоплатних донорів крові. Такої бази не мають навіть медичні заклади системи Міністерства охорони здоров’я України.
Починаючи з червня цього року Асоціація молодих донорів України, за підтримки контакт-центру «Звонковый дом», організувала роботу інформаційної служби «Гаряча лінія крові». Завдяки цьому сервісу, зателефонувавши на номер (044) 524-97-73, будь-хто бажаючий може бути внесений до бази безоплатних донорів, або попросити, щоб оператори знайшли йому донорів крові. Цей проект успішно функціонує в м. Києві, і молоді донори передбачають, що саме проведення сьогоднішнього форуму дасть можливість поширити географію цього сервісу на всю Україну.
Під час форуму лідери волонтерських груп матимуть можливість спільно виробити стратегію ефективної пропаганди донорства крові в студентському середовищі. «Оскільки стан розвитку безоплатного донорства є індикатором морального здоров’я суспільства, залучення студентів до давання крові повинно використовуватися як метод їх духовного розвитку та дбайливого ставлення до власного здоров’я, адже донор повинен вести здоровий спосіб життя» - заявив під час виступу на Форумі Почесний президент Асоціації молодих донорів України Олександр Горган.
В Україні залишається актуальною проблема гострого дефіциту донорської крові. І той факт, що форум молодих донорів проходить за фінансової підтримки Державної служби молоді та спорту України, означає, що державна влада починає усвідомлювати важливість цієї проблеми і підтримує ініціативи активної молоді, спрямовані на її подолання.
Асоціація молодих донорів України була заснована у 2006 році. За час свого існування організація забезпечила успішну роботу інтернет-порталу krov.ua та інформаційної служби «Гаряча лінія крові». Волонтери Асоціації проводять дні донора на підприємствах, організовують масові акції, системно працюють з онкохворими дітьми.
З моменту утворення Асоціації і до цього часу, фінансову підтримку її діяльності забезпечує Почесний донор крові Валерій Мошенський – генеральний директор Групи Компаній «Планета».

powered by lun.ua