У Києві відбувся Перший Європейський форум організаторів навчання за кваліфікацією АССА

Четвер, 24 березня 2011 —
21 березня більше 80 представників організаторів навчання за програмою АССА з України, Великобританії, Румунії, Польщі, Росії, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Білорусі та Греції обговорили питання розвитку професійної кваліфікації бухгалтерів та фінансистів. Партнером заходу стала компанія «Ернст енд Янг».
Кваліфікація АССА стає все більш популярною серед фінансистів, бухгалтерів і аудиторів. Так, згідно з результатами останньої екзаменаційної сесії (у грудні 2010 р.), рекордна кількість – 205 000 чоловік сумарно написали 397 000 екзаменаційних робіт, а 6420 студентів успішно склали всі іспити на шляху до кваліфікації АССА.

Також, сама програма кваліфікацій АССА не стоїть на місці. Так, у січні 2011 року було запущено нову гнучку сертифікаційну програму початкового рівня «Основи бухгалтерії» (Foundations in Accountancy), яка задовольнить потреби як студентів, так і роботодавців.

Програма «Основи бухгалтерії» надає грунтовні базові знання з фінансового та управлінського обліку і включає модуль з професіоналізму та етичної поведінки. Після закінчення навчання видаються наступні сертифікати:

• Сертифікат початкового рівня з фінансового та управлінського обліку (Introductory Certificate in Financial and Management Accounting)
• Сертифікат середнього рівня з фінансового та управлінського обліку (Intermediate Certificate in Financial and Management Accounting)
• Диплом з бухгалтерії та бізнесу (Diploma in Accounting and Business)

А також

• Кваліфікація сертифікованого бухгалтера-техніка (САТ)

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу, зазначила, що Перший Європейський форум організаторів навчання за кваліфікацією АССА вперше об’єднав академічні кола і бізнес-сектор у регіоні задля обгвоворення нових викликів часу та нових потреб професійної освіти і підвищення кваліфікації.

Також, вперше у Києві відбувається таке регіональне зібрання – з представниками України, Великобританії, Румунії, Польщі, Росії, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Білорусі та Греції. В роботі форуму взяли участь також представники Міністерства освіти України, Міністерства фінансів Білорусі, інших державних органів, а також таких компаній як Академія бізнесу «Ернст енд Янг», «ПрайсуотерхаузКуперс», «Бізнес-освітній альянс», АТС Україна, Hock Training; та вищих навчальних закладів: Національного торгово-економічного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

«Представництво АССА в Україні ініціювало проведення цього форуму саме у Києві, покладаючи надію на інтерес української освітньої спільноти до нових кваліфікаційних програм для фінансів та бізнесу. На нашу думку, це повинно стимулювати співпрацю між академічними і науковими колами, бізнесом, і професійними організаціями. Також, нові програми, які презентує АССА, дозволять диверсифікувати підготовку і перепідготовку фахівців за окремими напрямками», - сказала Наталія Вовчук.

Партнером Першого Європейського форуму організаторів навчання АССА стала міжнародна консалтингова компанія «Ернст енд Янг».

Як зазначила керівник Академії бізнесу «Ернст енд Янг» в Україні Наталія Копиленко, «Зустріч провайдерів навчання з різних куточків Європи, безперечно, стала важливим кроком для всебічного аналізу розвитку і перспектив кваліфікації в Україні. Для провайдерів та слухачів, на мою думку, розпочинається нова ера АССА кваліфікації. І це пов’язано, насамперед, з такими необхідними та своєчасними ініціативами з боку АССА. А саме, новий курс «Основи бухгалтерії» з можливістю отримання професійних Дипломів та Сертифікатів на кожному з рівнів навчання».

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!