Представники Української енергетичної біржі відвідали Європейську енергетичну біржу EPEX Spot SE з діловим візитом

Субота, 12 березня 2011 —
Представники Української енергетичної біржі 7-8 березня 2011 року відвідали центральний офіс в Парижі Європейської енергетичної біржі EPEX Spot SE з діловим візитом...
Представники Української енергетичної біржі 7-8 березня 2011 року відвідали центральний офіс в Парижі Європейської енергетичної біржі EPEX Spot SE з діловим візитом.

У ході зустрічі було розглянуто досвід роботи провідної європейської енергетичної біржі EPEX Spot, а також біржі European Energy Exchange AG, яка забезпечує діяльність на ринку торгівлі фінансовими інструментами.

Детально вивчено структуру та принципи функціонування, ринки та послуги, які надають біржі учасникам енергетичної галузі, основні моменти стосовно забезпечення надійності та прозорості роботи на основі ринкової лібералізації, а також досвід впровадження клірингових механізмів, що забезпечують високий ступінь надійності біржової торгівлі.

Представники компанії EPEX Spot SE презентували торгові системи, на основі яких функціонують ринки Spot (на добу вперед), Intraday (неперервні торги) та об'єднані ринки електроенергії європейських країн.

У ході переговорів були визначені перспективи впровадження європейських механізмів організації ринку електроенергії в Україні, що забезпечило б якісно новий рівень функціонування вітчизняного енергоринку.

Довідка:

EPEX Spot SE - одна з провідних енергетичних європейських бірж, що забезпечує торгівлю електроенергією на добу вперед та безперервні торги на об'єднаних європейських ринках Німеччини, Франції, Австрії та Швейцарії. Область ринка EPEX Spot охоплює близько 40% споживання електроенергії інтегрованого ринку Європейського Союзу. Число учасників біржі на сьогодні – 191, при цьому зберігаються постійні тенденції збільшення ліквідності та обсягів торгів.

EPEX Spot (французько-німецька біржа), 50% акцій якої належить французькій біржі Powernext і 50% - німецькій біржі EEX.

European Energy Exchange AG ( EEX ) – провідна німецькою енергетична біржа в Європі, яка працює на ринку Spot , на фінансових ринках енергоносіїв і супутніх товарів. Учасниками біржі є більш ніж 200 учасників з 19 країн. EEX посідає перше місце за обсягом торгів в Західній Європі.

powered by lun.ua