АССА розпочала нову програму «Основи бухгалтерії»

Понеділок, 31 січня 2011 —
Всесвітня бухгалтерська організація запускає серію нових сертифікаційних програм, які передбачають максимальну гнучкість та застосовність. АССА (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів) започаткувала нову гнучку сертифікаційну програму початкового рівня «Основи бухгалтерії» (Foundations in Accountancy), яка задовольнить потреби як студентів, так і роботодавців.
АССА (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів) започаткувала нову гнучку сертифікаційну програму початкового рівня «Основи бухгалтерії» (Foundations in Accountancy), яка задовольнить потреби як студентів, так і роботодавців.

Програма «Основи бухгалтерії» була розроблена після детальних консультацій з роботодавцями, навчальними організаціями, членами, студентами, іншими професійними організаціями бухгалтерів та регуляторами.

Програма «Основи бухгалтерії» надає грунтовні базові знання з фінансового та управлінського обліку і включає модуль з професіоналізму та етичної поведінки. Після закінчення навчання видаються наступні сертифікати:

• Сертифікат початкового рівня з фінансового та управлінського обліку (Introductory Certificate in Financial and Management Accounting)
• Сертифікат середнього рівня з фінансового та управлінського обліку (Intermediate Certificate in Financial and Management Accounting)
• Диплом з бухгалтерії та бізнесу (Diploma in Accounting and Business)

А також

• Кваліфікація сертифікованого бухгалтера-техніка (САТ)

Директор з навчання АССА Алан Хатфілд розповідає: «Програма «Основи бухгалтерії» надає студентам перевагу у формі гнучкої системи на початковому етапі, тобто вони можуть обирати початковий рівень, який підходить саме їм, а потім продовжувати навчання для отримання сертифікатів наступних рівнів. Також гнучким є час проходження сертифікації, тобто студенти самі обирають час, який найбільше відповідає їх кар’єрним потребам та прагненням».

Програма «Основи бухгалтерії» також передбачає отримання сертифікатів на кожному рівні, що допомагає студентам відстежувати свої досягнення та сприяє роботодавцям у пошуку потрібних працівників та організації навчання відповідно до потреб бізнесу. Практичний зміст полягає в тому, що знання, отримані студентами, застосовуються безпосередньо на робочому місці, від чого роботодавці отримують пряму і негайну вигоду.

Алан Хатфілд продовжує: «Все більше роботодавців хочуть знати, що на посади, пов’язані з бухгалтерією, наймаються кваліфіковані працівники, яких вони зазвичай називають бухгалтерами-техніками. Роботодавці можуть бути впевненими, що Програма «Основи бухгалтерії» забезпечить навчання згідно з найвищими стандартами і буде визнаватись по всьому світі».

«Роботодавець також може бути впевненим, що кандидат, який навчався за програмою «Основи бухгалтерії» має належні професійні та етичні навички, які знадобляться на позиціях молодшого або технічного спеціаліста з бухгалтерії. Навчальний план охоплює основні елементи фінансового та управлінського обліку на всіх запропонованих рівнях, а також передбачає складання іспиту «Бухгалтер в бізнесі» з отриманням диплому, що приводить нові знання студентів в правовий, економічний та регуляторний контекст».

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу, підсумовує: «Програма «Основи бухгалтерії» являє собою структурний елемент фінансів, оскільки розвиває саме ті навички та здібності, які особливо необхідні роботодавцям, державі та іншим зацікавленим сторонам.

Однак ще більш важливим є те, що професіоналізм та етична поведінка лягають в основу сертифікації – два чинники, що необхідні для мінливого середовища, в якому існує професія бухгалтера зараз. За допомогою програми «Основи бухгалтерії» АССА продовжує надавати можливість талановитим людям, незалежно від першої освіти, вдосконалюватись, аби стати професійним бухгалтером. АССА спільно з Університетом Оксфорд Брукс також надає студентам можливість отримати проміжний ступінь на шляху до досягнення статусу професійного бухгалтера. За цією програмою вже навчались більше 10 тис. випускників».

Більш детально про програму «Основи бухгалтерії»

• Гнучкість є головною та визначальною рисою програми «Основи бухгалтерії», особливо в контексті оцінювання та просування вперед. АССА також розширила можливості складання іспитів на комп’ютері і зараз вже пропонує студентам вибір складання на комп’ютері або папері семи з десяти іспитів в рамках програми «Основи бухгалтерії».

• Крім того, студенти можуть обирати рівень сертифікату, який вони хочуть отримати, виходячи з минулого досвіду та рівня здібностей. Їм не потрібно проходити всі рівні в жорстко визначеному порядку. Аби отримати сертифікати, студенти повинні також пройти модуль «Основи професіоналізму», який дає ґрунтовні знання з професіоналізму та етики. Наприклад, студенти, які прагнуть згодом отримати кваліфікацію АССА можуть обмежитись лише Дипломом з бухгалтерії та бізнесу. Цей сертифікат підходить кожному, хто працюватиме з основами бухгалтерії та фінансів. Однак, студенти, які працюють в центрах загальних фінансових послуг або на позиціях молодшого спеціаліста в державному секторі можуть обрати ще сертифікати початкового рівня або середнього рівня. Студенти, які бажають стати сертифікованими бухгалтерами-техніками та отримати право ставити після свого імені літери САТ мають скласти дев’ять з десяти наявних іспитів, в тому числі два з трьох на вибір: «Основи оподаткування», «Основи фінансового менеджменту» та «Основи аудиту». На додачу вони мають пройти модуль «Основи професіоналізму» та напрацювати один рік практичного досвіду.

• Перші екзамени пройдуть в грудні 2011 року. Їх можна буде скласти як на папері, так і за допомогою комп’ютера. Студентам необхідно зареєструватись на сайті: www.accaglobal.com/applynow.

• АССА має здійснити необхідні проміжні підготовчі заходи для студентів, які бажають приступити до навчання зараз. Більш детальна інформація про програму «Основи бухгалтерії» на www.accaglobal.com/join/fia.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!