АССА: до формування нового покоління бухгалтерів мають бути залучені як роботодавці, так і регулятори

Середа, 17 листопада 2010 —
Освіта та регуляторні стандарти будуть відігравати провідну роль у формуванні нового покоління бухгалтерів, пояснила високопоставлений речник АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) під час Всесвітнього конгресу бухгалтерів, який нещодавно відбувся в Куала Лумпурі, Малайзія.
Освіта та регуляторні стандарти будуть відігравати провідну роль у формуванні нового покоління бухгалтерів, пояснила високопоставлений речник АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) під час Всесвітнього конгресу бухгалтерів, який нещодавно відбувся в Куала Лумпурі, Малайзія.

Наталія Вовчук, Голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу, взяла участь у секції Всесвітнього конгресу бухгалтерів стосовно майбутнього бухгалтерської професії.

Всесвітній конгрес бухгалтерів відбувся з 8 по 11 листопада 2010 року, більше 6000 бухгалтерів з усього світу взяли у ньому участь

Наталія Вовчук сказала: "Зростаюче значення фінансової інформації у процесі прийнятті стратегічних рішень посилила роль фінансових фахівців у бізнесі. Сильний акцент на навичках і здібностях був, є, і буде. Професія увійшла в «раду директорів», і імідж бухгалтера як обліковця давно минув».

"Важливо підкреслити, що бухгалтерська освіта і професійна підготовка налаштовані на значні зміни, які будуть відбуватися у швидкому темпі, особливо в галузі регулювання професії, кваліфікаційних вимог, професійної освіти та практичного досвіду. Нові, глобальні стандарти освіти, безумовно, матимуть вплив на бухгалтера майбутнього".

Освітні стандарти для бухгалтерської професії встановлені Міжнародною радою освітніх стандартів (IAESB). Всього є вісім стандартів, які визначають світові стандарти освіти.

Для бухгалтерів, зміни означатимуть:

• більше ясності щодо того, як професійні здібності повинні розвиватися і фіксуватися (документуватися).
• професійним організаціям потрібно буде запровадити ефективні механізми оцінки та технології екзаменування - що буде ставити наголос не тільки на теоретичні знання, а й на навички, отримані через практичний досвід.
• адекватність глобальним викликам буде мати життєво важливе значення для розвитку освіти майбутнього

Наталія Вовчук зазначила: "Системи освіти, які багато в чому є національними, повинні повною мірою відображати глобальний вимір. Освіта фінансових спеціалістів повинна бути гармонізована на міжнародному рівні і бути відповідною для різних ринків і організацій. Управлінські кваліфікації, «м’які навички» міжособистісного спілкування (“soft skills”) і навички лідерства так само важливі, як і бухгалтерські навички для бухгалтера завтрашнього дня».

Всесвітній конгрес бухгалтерів (World Congress of Accountants – WCOA) – найголовніша міжнародна подія бухгалтерської професії – відбувається кожні 4 роки. Його спонсорують і проводять різні національні бухгалтерські організації, організатором є Міжнародна федерація бухгалтерів (International Federation of Accountants) – IFAC. Цього року Всесвітній конгрес бухгалтерів відбувся 8-11 листопада в м. Куала Лумпур, Малайзія, і був проведений Малазійським інститутом бухгалтерів

Також під час Конгресу, 10 листопада 2010 року, дві з найбільш професійних бухгалтерських організацій у світі, Китайський інститут сертифікованих громадських бухгалтерів (CICPA) та АССА (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів), підписали Меморандум про співпрацю. CICPA та АССА, які разом представляють більше ніж 300 000 фінансових фахівців у всьому світі, домовилися про співпрацю у сфері навчання головних бухгалтерів у Китаї та закордоном, про обмін професійними ресурсами, про співпрацю за програму «навчання для тренерів». Також організації працюватимуть над спільними дослідженнями та ділитимуться інформацією про екзамени.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!