Влада

Чим заплатять українці за відсутність альтернатив?
На громадське обговорення винесена оновлена енергетична стратегія України. Сукупна потужність відновлюваної енергетики в енергобалансі країни до 2030 року складе не більше 2%. Для порівняння – уряд Німеччини визначив мету досягти 80%, і відмовитись від ядерної енергетики.
Вугільні генерали здали погони фельдмаршалу
Вугільна карта України видозмінюється прямо на очах. Якщо раніше на ній були зображені десятки "вугільних генералів" і маршал Ахметов, то тепер місце перших зайняв новий потужний гравець. Проникнення у вугільну галузь президентський син розпочав через "Асоціацію "Донбаський розрахунково-фінансовий центр".
Уже відвоювалися?
Де ситуація й справді критична - так це на ринку автобусів, вантажівок, автобусів та спецтехніки. Для них діє базова утилізаційна ставка у розмірі 150 000 рублів. Тобто – $4600. Такий доважок ліквідує всі цінові конкурентні переваги для наших "Богданів" та "Іванів".
Державу вигнали з "Хліб Інвестбуду"
"Кіпріоти" ніби спеціально внесли у статутний фонд ТОВ "Хліб Інвестбуд" таку суму, щоб державні 49% зменшились рівно до 1%. Це притому, що минулого року через свій "напівдержавний" статус "ХІБ" отримував всіляку підтримку МінАПК. Держбюджет, як відомо, від такого "співробітництва" не отримав ні копійки.
Горілчаники-"ухилянти"
Алкогольним та тютюновим компаніям демонструвалися підготовлені слайди. На переконання Клименка, представники цих галузей уникають сплати деяких податків. Зокрема, мова йде про недоотримання коштів від сплати ПДВ. Виробникам горілки податківці виставили рахунок на 360,3 млн грн за 2011 рік, та 117,2 млн грн за 2012.
Як Нацбанк девальвацію переміг
Прогноз 9,15 грн/$ ніяк не був узятий із стелі. "Приблизно два з половиною тижні тому ця цифра гуляла по НБУ. Шумило (екс-заступник голови НБУ, днями пішов у відставку. - ЕП) підготував звіт, в якому на підставі макробалансів виходив новий оптимальний курс гривні 9,15 грн/$. За це і поплатився", - сказав наш співрозмовник. (Рос.)
Чому Янукович віддав український газ
На Олеській та Юзівській площах максимальна компенсація інвестору складе 70% виробленої продукції до повного відшкодування витрат. Частка держави повинна становити не менш як 15% по Олеській ділянці та 16,5% по Юзівській ділянці. Але 70% плюс 15% - це не 100%. Де інше?
Програма "Доступне житло". Для СБУ
СБУ отримає цілком пристойне і дуже дешеве житло. Цілком ймовірно, що згодом воно з’явиться на ринку за ринковими цінами. Хто отримає маржу, яка сягатиме майже половину ринкової вартості квартири? Якийсь офіцер СБУ, котрому начальство подарує квартиру за вислугу років, чи якийсь департамент, що розподілятиме житло?
Як відроджуються СЭЗи
Під формулювання "не віробляються та не мають аналогів в Україні" знаючі люди будуть завозити в Україну безмитно все, що їм заманеться. Нульовою або пільговою ставкою буде обкладатися ВЕСЬ прибуток, який одержав суб'єкт. Організує, умовно скажемо, "СКМ" інвестпроект на 3 млн грн, і забуде про необхідність платити податок на прибуток.
Привид утилізації українського автопрому
В Асоціації "Укравтопром" просили залагодити проблеми у міжособистісних стосунках з людьми, які впливають на ухвалення рішень. Проте, з усіх боків вказували: буде так, як домовляться "вожді". Але у вождів, особливо наших, на умі було зовсім інше. Вони загралися в патріотичні ігри з підтримкою вітчизняного автопрому.
Папери стали безцінними
У масштабах всієї країни, податківці розраховували отримати мільярди гривень. Причому, якщо прибуток штучний, то податки - навіть дуже реальні. Ось чому збунтувалися торговці. Особливо ті, які торгують реально, а не беруть участь в схемах. (Рос.)
Чи існує Нацкомфінпослуг?
За 9 місяців свого існування Нацфінпослуг не зробила майже нічого. Ліцензії кредитним спілкам та страховим компаніям не надаються. Процвітає "чорний ринок" ліцензій та численні посередники. Позиція регулятора величезного ринку виглядає так: "Якщо нічого не робити, то й сварити нема за що".