Влада

Сага про феросплави: Меморандуму немає, але він буде
Микола Азаров надав електрометалургії пільги, не чекаючи зустрічних гарантій на користь держави. Поки що тільки два заводи підпадають під визначення "пільговиків", і це заводи Ігоря Коломойського. Проте незабаром їх перелік розшириться. (Рос.)
"Укррічфлот" як дзеркало України
Після успішної приватизації та десятирічного динамічного розвитку потужна компанія, яка контролює Дніпро, має порти і ремзавод, пройшовши через рейдерські захоплення і суди, опинилася в руках російсько-українського олігарха. (Рос.)
Сага про феросплави: Ахметов скаржиться на Коломойського
Аналіз цифр показує, що Коломойський дійсно виводить прибуток за рубіж. Ахметов робить те ж саме зі своїм металом. І не стільки страждає від цін Коломойського, скільки хоче руками держави відібрати у нього бізнес, або хоча б диктувати свої ціни (рос.)
Тепло для Фірташа
Ціна у 339,9 мільйона гривень є відверто заниженою. Харківська ТЕЦ-5 мала коштувати більше 1 мільярда гривень. Наперед було зрозуміло, що це купуватиме Фірташ, оскільки йому віддають всі газові активи, і він буде сам собі поставляти газ.
Хто хоче контролювати "технічні" папери
Хто зацікавлений поставити під загрозу справжній фондовий ринок, щоб отримати контроль над операціями з оптимізації оподаткування?
Кінець фондового ринку
Ініціативи податківців можуть знищити механізм перерозподілу інвестиційних ресурсів в економіці. Фондові біржі перетворяться на звалище сумнівних паперів - клондайк для чиновників, які кластимуть 3% "акцизу" в свої кишені.
Чи стане Пенсійний фонд бездефіцитним
Підсумком пенсійної реформи уряду Азарова стане формування двох категорій одержувачів пенсій: 13 млн трудових пенсіонерів з пенсією 1 200 грн і мільйона спецпенсіонерів, які отримують 4-8,5 тис грн. В число останніх увійде і сам Азаров. (Рос.)
Гарантування вкладів: крок вперед?
Документ встановив мінімальний розмір гарантованої суми відшкодування вкладникам - 150 тис грн. За попереднім законом від 2001 року 150 тис грн були максимальним відшкодуванням.
Чи ефективні рентні платежі
Сьогодні 90% видобутого в Україні газу реалізується для потреб населення за заниженими цінами. Відповідно, вони є основними вигодонабувачами природної ренти. Перехід до ринкових цін для домогосподарств неминучий.
Нацбанк: як задушити власну економіку
Дійсно, населення та малий бізнес скуповують величезну кількість валюти. За дев'ять місяців цього року резерви НБУ тільки завдяки цьому фактору "схудли" на $6,3 млрд. Виходить, "гривневий голод" не допомагає від попиту на валюту. Зате поки в країні спостерігалася передвиборна лихоманка, банки посилено гралися з курсом. І він доходив в продажу до нової висоти - 8,3 грн/$ (рос.)
Як вибирали модель приватизації
Захоплення власності проходило в інтересах найбільш сильних - партійної, директорської, регіональної та профспілкової еліт. Держава не отримувала нічого: бюджетні інтереси в ході спонтанної приватизації не враховувалися. (Рос.)
Через два тижні митницю переділять
Якщо Калєтніка знімуть з поста глави ДМС, зміниться вся керівна вертикаль, в тому числі на місцях. І вже до нових керівників регіональних митниць прийдуть "модні" з конкретною пропозицією: "Працюй з нами, он скільки у нас клієнтів". (Рос.)