Особиста економіка

Коли смартфони були маленькими
Електронні книги зникнуть, але нескоро. Дати поштовх до зростання сегмента можуть рідери з кольоровими екранами, які повинні з'явитися у продажу влітку 2013 року.
Інвестиція в новобудову: страх і ризик
Інвестиції українських громадян в будівництво житла не захищені нічим. Віддаючи забудовнику свої гроші, інвестор не має жодної гарантії, крім репутації компанії, що він отримає віддачу від своїх вкладень.
Ринок автоперевезень: знову монополізація?
Ніхто не показував пасажирам результати порівняльного "краш-тесту" фургона від "Мерседеса" і, для прикладу, I-VANa від "АвтоЗАЗу". Не факт, що вітчизняний автобус краще витримає удар, і переконати в зворотному нема кому. (Рос.)
Холод від асфальту
У Києві подекуди шляховики уже укладають прогресивну суміш, що не парує навіть у морози. Та радіти рано. Краї вибоїни слід зрізати фрезою, вирівнявши яму до однакової глибини, і змастити краї гарячим бітумом. Однак ремонтники кладуть суміш прямо у воду.
Руслан Крамаренко: Я б не розширював межі Києва
"Потрібно зробити більш жорсткою реєстрацію. На облік повинні братися люди, які працюють у місті. Якщо вони працюють у Києві і наймають тут квартиру, значить, хтось отримує дохід від здавання в оренду цього житла. Вирішення питання з реєстрацією дозволило б нам отримувати більше грошей". (Рос.)
Як збільшити дефіцит Пенсійного фонду
У 2013 році дефіцит фонду становитиме не менше 30 млрд грн. Касову дірку урядові доведеться якось перекрити, і це проблема кожного місяця. (Рос.)
На межі реальності
Віртуальні люди, безпілотні автомобілі, надрукована на 3D-принтері їжа: чого тільки не придумає людство в найближчі роки. Таким бачать майбутнє технологій топ-менеджери найбільших ІТ-компаній в Україні. (Рос.)
Монополістичний монстр пошився в дурні
Володіння реєстрами - останній важіль, яким БТІ тиснуть на владу. Вони хочуть повернутися до старої системи реєстрації майнових прав. Як же держава зможе захищати права власників нерухомості, якщо вона не має доступу до реєстрів?
Краще бути безхатченком?
Власник будинку площею 350 квадратів у глухому селі, навіть якщо він побудований з глини, буде платити таку ж суму, що й володар елітного будинку в Конча-Заспі аналогічних розмірів, тобто 1 147 грн.
10 електромобілів 2013 року
Водії спочатку не помітять ніякої різниці. Тільки виявивши за відкидною кришкою електрокабель, вони зрозуміють, що під кузовом не бензобак, а важкі акумулятори. (Рос.)
Десять нових гаджетів 2012 року
2013 рік пройде під знаком Full HD, тобто екранів високої чіткості. Apple восени може виправити недоліки п'ятої моделі і представити iPhone 5s. (Рос.)
Мороз і дизель - день жахливий
Під виглядом "арктичного" пального, яке повинне витримувати низькі температури, на деяких АЗС продають невідому речовину. Наслідок - вихід двигуна з ладу. При цьому нафтові компанії та АЗС своєї провини не визнають.