Особиста економіка

Меню майбутнього: комахи, золотий рис, упаковка
Боротьба зі сміттям наштовхнула експертів на досить інтригуюче і просте вирішення проблеми: упаковку потрібно з'їсти. Деякі так і роблять. (Рос.)
Хто утилізує 2,5 мільярда
"Пряник" утилізаційного збору - це ті 2,5 млрд грн, які теоретично зможе отримати Міністерство екології. А вже потім вже Проскуряков та Ставицький вирішать, кому їх віддати - аби в Україні з'явилися пункти з переробки акумуляторів, шин, скла і металу.
На чужину за покращенням
Міграційної політики недостатньо для того, щоб українці не залишали батьківщину і поверталися в Україну. "Слід знищити судову гілку влади і замінити її якісно новою, такою, для якої верховенство права є найвищою цінністю".
Заробітчанство по-українськи
Влада узаконила подвійне пенсійне оподаткування. Українець, який працює за кордоном, зобов'язаний сплатити пенсійні внески обом державам: Україні і країні перебування.
Де найбільше багатих
Добре забезпеченими вважаються люди, які володіють основним капіталом понад 1 млн дол. У 2012 році в світі їх було 11 млн. Де вони живуть? (Рос.)
11 речей, яких більше нема в літаках
Сьогодні польоти на літаку вже далеко не такі як раніше. Раніше в літаках було набагато більше зручностей. (Рос.)
Мита на авто не допомогли Васадзе
"АвтоЗАЗ" як був у своїй ніші, так там і залишився. Загороджувальне мито ніяк не допомогло йому "посунути" своїх конкурентів.
Продуктовий бал правитимуть ветеринари?
Зараз харчопром перевіряють 70 державних органів - уряд хоче залишити один. Однак чи буде менше проблем? Якщо сьогодні данину з підприємця збирають три-чотири ревізори, то завтра прийде один і забере все за чотирьох.
Паспортна війна
Нехай нікого не вводить в оману те, що виробництво бланків буде передано державному комбінату. Корупційна "таблиця ділення" нікуди не зникне, а новий заробіток якось придумається. "Сім'ї" фантазії не забракне. (Рос.)
Наказано зекономити на людях
В комунальній енергетиці чергова драма. Уряд вимагає удвічі скоротити споживання газу, однак місцева влада не встигає до зими переобладнати комунальні котельні. Зате постачальники блакитного палива зароблять мільярд доларів.
Акцизи, пияцтво та "ліва" горілка
Українці п'ють, бо реальність страшна. Якщо жителі Донбасу раптом перестануть пити, куди вони дінуть накопичене невдоволення? Може, уряд думає, що шахтарі освоять гру на віолончелі, а металурги почнуть будувати моделі літачків? (Рос.)
Чому в Україні слабо розвинена торгівля через інтернет
Наша країна на кілька років відстає від Росії за темпами впровадження електронних торговельних майданчиків. Виною тому як "відкати" і корупція, так і об'єктивні причини - ЕТМ підходять далеко не для всіх бізнесів. І все ж, в сегменті масових стандартних товарів майданчики чекає велике майбутнє.