Особиста економіка

Українці перевдягаються всупереч кризі
"В покупців уже з'явився імунітет до різних потрясінь. Якщо у 2008 році люди "економили на собі", то зараз вони розуміють, що "треба жити".
Дивовижна одіссея автомобілів класу люкс
Імпортні мита змушують автоконцерни вдаватися до незвичайних методів. Так, наприклад, автомобілі преміум-класу збирають два рази (рос.)
Українське вино втрачає прихильників
8% опитаних схиляються до вин з інших країн. Проте варто глянути на ті 15%, що зменшили споживання українського вина саме через невисоку якість. Найчастіше так роблять респонденти у віці до 45 років. Це ласа аудиторія з добрими статками.
Життя без мобільного
Я намагаюся напоумити друзів, запитую їх, що хорошого може мені дати їх дурна іграшка. Перед тим, як відповісти, вони обводять мене довгим і важким поглядом і питають: "Ти це серйозно?". (Рос.)
Нові акцизи: курців стане менше?
Податки змінюються для збільшення мінімальної ціни на недорогі сигарети. В Україні найдешевші сигарети коштують 3 грн за пачку, а найдорожчі - 30 грн. Тимчасом в країнах ЄС таке співвідношення становить 1,5-4 рази.
Нафтовики пожалілися на "шмурдяк"
Обсяги випуску поганого пального величезні. В Україні щомісячно продається 300 тис тонн компонентів бензину і виробляється 1 млн тонн нафтопродуктів з газового конденсату на рік. Поки Мінпаливенерго пропонує подовжити терміни продажу "шмурдяка", є група людей, яка домагається протилежного.
Путін заплатить за боргами Брежнєва
Тримачі радянських облігацій, випущених в обіг в останні роки "епохи застою", домагаються виплати 785 мільярдів доларів. (Рос.)
Тютюн обійдеться без реклами
Відтепер в Україні заборонено рекламувати тютюнові вироби. Але на обсяги збуту тютюнових компаній це не вплине. Постраждають хіба що рекламні агенції.
Біоготелі в Німеччині: відпочинок "а-ля натюрель"
Звичної кока-коли тут теж може не виявитися: за правилами, тільки три безалкогольних напої в меню можуть мати статус "небіо". (Рос.)
Дружини та подруги найбагатших чоловіків світу
Дружина одного з найбагатших бізнесменів Росії Володимира Потаніна Наталя - домогосподарка. Наталія Потаніна вирішила не витрачати час на кар'єру моделі, співачки або ділової жінки. Насамперед вона мати і дружина, тому рідко відвідує світські заходи і зосереджена на збереженні домашнього вогнища (рос.)
П'ять міфів про середній клас
Зростання доходів домогосподарств середнього класу був здебільшого пов'язаний не із зростанням зарплатні, а з тим, що в родинах додався ще один заробляючий. Деякий час повільне зростання доходів компенсувалося підвищенням вартості будинків та акцій. Однак потім міхур на ринку житла лопнув, і цей ефект зник. До 2010 року вартість майна середньої сім'ї звалилася зі $127 000 до $77 000 (рос.)
Кріпаки в заміських котеджах
Жителі намагалися самотужки укласти прямі договори з "Київобленерго" на постачання струму, але їх спіткала невдача. З’ясувалося, що вся інженерна інфраструктура цілком належить управляючій компанії.