Особиста економіка

Депутатська боротьба за землю триває
Ріст орендної плати для власників паїв є позитивною тенденцією. Проте цю плату повинні підвищувати не депутати, а ринок через посилення конкуренції за землю.
Камо грядеши, виконавча служба?
Виконавча служба перетворилася на забюрократизованого монстра-статиста, який більше переймається оформленням результатів торгів арештованим та конфіскованим майном за цінами, далекими від ринкових.
Причини протесту: ціни та демократія
Число людей, готових боротися за інтереси своєї групи, зросло майже втричі і майже в чотири рази - кількість захисників демократичних цінностей. (Рос.)
Гривня обвалиться восени?
МВФ не піде на поступки Києву. Якщо Мінфіну не вдасться забезпечити достатній рівень припливу позикового капіталу, четвертий квартал стане критичним для національної валюти. (Рос.)
Чи підтримає держава малий бізнес
Система підтримки надмірно зосереджена на фінансових інструментах. На відміну від ЄС, в Україні працює принцип "Не вчіть мене жити - краще допоможіть матеріально".
Земля у пошуках господаря
Ставлення українців до землі нагадує прислів'я "Важко нести, шкода кинути". На носі - скасування мораторію на продаж і початок нової ери в земельних відносинах. Хто від цього отримає вигоду? (Рос.)
"Хюндаї" позбавлять відшкодування ПДВ
Бабуся, яка купує хліб, ПДВ платить. Чому тоді його не повинні платити пасажири "Хюндаїв"? Проте зацікавлені особи до цього не готові: Вілкул подав у Кабмін свої особливі зауваження до проекту.
Українці живляться культурним фастфудом
Жителі країни все менше ходять у театр та кіно і все більше дивляться телебачення та "сидять" в інтернеті. (Рос.)
Як заощадити на житлі
Житло в Україні має дві вади: воно неякісне і дороге. Розраховувати, що невдовзі щось зміниться, не варто. Тим не менш, є чотири способи, як заощадити на придбанні квадратних метрів. (Рос.)
Чому нас вдягають турки і китайці
Мама завбачливо зберігала у шафах радянські повзуни, в котрих виходили ми з братом, "для онуків". Тоді з неї сміялися.
Донецьк: розкішне азійське місто-палац
Донбасу, на відміну від помпезно-злиденних Азербайджану чи Таджикистану, пощастило. Він має шанс вибору: поступово переймати від сусідніх областей західноєвропейську парадигму або далі розвиватися за середньо-азійською.
Квартира у новобудові: жодних гарантій
Як показало опитування забудовників, хабарі чиновникам сягають 30% вартості новобудов. Найбільш корумпованими респонденти назвали структури, які відповідають за введення об'єктів в експлуатацію та їх підключення до комунікацій.