Особиста економіка

Велосипед від Міненерго
Тотальне маркування пального - чергова корупційна схема. Наявність або відсутність маркера у пальному не може свідчити про його якісні характеристики. Це може зробити тільки акредитована лабораторія.
З українців по гривні - "Ельбрусу" мільярд
Якщо раніше дрібні торговці картками напряму перераховували гроші за товар мобільному оператору, то з минулої осені вони мусять спочатку переказати гроші на рахунки фірми "Ельбрус", а вже вона - оператору. Звідки взялася "прокладка", яка може мати безпосереднє відношення до Сергія Курченка?
Як проїхати в тупик
Рекордні продажі квітня здобуті під впливом допінгу. Його дія вже скінчилася. Якщо у 2012 році сукупні продажі легкових автомобілів становили 217 тис, то прогноз на 2013 рік - 170 тис.
Харчові стандарти Присяжнюка
Аграрне міністерство під гаслом дерегуляції хоче зосередити в своїх руках усі важелі контролю у сфері якості харчів. Хто ж стане власником підприємства, яке буде нести "золоті яйця"?
Лавринович покращить ринок оцінки
Якщо реалізується найгірший сценарій, то послуги з оцінки стануть дуже дорогими, бо доступ до ринку отримає небагато компаній. Втім, можливість "домовлятися" щодо оціночної вартості залишиться.
Реєстр нерухомості: де є та вулиця, де є той дім
В Україні непорушність майнового права не гарантується державою. Якщо законний власник доведе, що його ошукали, то весь ланцюг перепродажів буде скасовано. А сумлінний набувач, який стоїть в кінці ланцюга, залишається ні з чим.
Януковича звільнять від податку за Межигір'я
Після прийняття поправок до закону президент не буде сплачувати навіть 334 грн. А разом з ним не будуть платити всі ті, хто має будинки та квартири площею кілька сотень квадратних метрів. А це тисячі власників у кожному великому місті країни.
Земля: пограбування століття
Державному земельному банку відійдуть державні землі та ділянки, отримані як застава. Він реалізуватиме їх не на торгах, а "на підставі угод", тобто буде роздавати кому схоче і за якою схоче ціною. По суті, тіньова роздача відібраних або скуплених задешево земель і є основою цієї земельної "реформи".
Криза суспільства споживання
Сучаснику важко дорікати тим, що у нього виникають прості людські бажання. Він живе в соціумі, який вже кілька десятиліть не ставить перед собою ніяких надзавдань, зате майстерно культивує побутове щастя. (Рос.)
Непереможний Держкомзем
З 1 січня повноваження з реєстрації ділянок у Держземагентства формально забрали і передали Державній реєстраційній службі. Насправді ж територіальні відділення агентства просто змінили вивіску і діють у старому режимі.
За що ми платимо податки
Громадяни повинні самі платити соціальні внески. Це підвищить відповідальність, бо приховування доходів буде свідомим порушенням закону. До того ж, віднісши власноруч гроші до скарбниці, українець почне міркувати: а за що я заплатив?
Україну нагодують азійською їжею
Ресторатори в гонитві за заробітком активно експериментують, переконуючи себе і потенційних клієнтів у перевагах азійської їжі. Однак багато вишуканих ресторанів закривається. Може, українці просто хочуть борщу? (Рос.)