Особиста економіка

"Шокова терапія" уряду Яценюка
Кабмін готовий іти на непопулярні кроки. Це, звісно, не підвищення тарифів на газ для населення удвічі, але обурення, скоріше за все, не уникнути. Уже в березні передбачається обмежити виплату пенсій працюючим пенсіонерам.
Що таке Крим: цифри і факти
Росія разом з Кримом отримає 2 мільйони жебраків і дорогу, зруйновану і неефективну інфраструктуру. Практично повну відсутність підприємств. Величезне безробіття. Божевільні витрати на пенсії та дотації. Дорогі газ, світло і воду. Ласкаво просимо до Криму!.. брати...
Чи мають банки Путіна майбутнє в Україні
Багато клієнтів російських банків в Україні надіслали їм письмову відмову повертати борги, посилаючись на те, що Росія окупувала Україну. Зараз подібні ініціативи не виглядають як щось надзвичайне. (Рос.)
Чи подорожчає їжа. Інфографіка
Незважаючи на заявлені рекордні 63 млн тонн зерна, зібрані селянами у 2013 році, ціни на продукти харчування в Україні ростуть. У зоні особливого ризику - олія та крупи.
Бензин дорожчає через девальвацію
Подорожчання долара, за який купується імпортне пальне, призвело до зростання цін на АЗС. Додаткові проблеми з бензином та ДТ можуть створити Нацбанк та митниця. Перший затримує купівлю валюти, друга не оформляє ввезення пального. Однак поки що їх дії не призвели до зростання цін.
Населення переводить гривню в долар
Обвал курсу до 9 грн за дол ставить хрест не тільки на прем'єрстві Арбузова, а й на другому президентському терміні Януковича. Вони обидва стоять перед вибором: дозволити курсу обвалитися до 10-12 грн за дол чи ввести мораторій? Що може стримати владу від такого кроку? Мабуть, ніщо. (Рос.)
9,4 за долар! Арбузов і Янукович продовжують девальвувати гривню
Президент мовчить. Уряд мовчить. Нацбанк мовчить. І всі вони дозволяють девальвації відбуватися. Бездіяльність влади означає, що обвал гривні відбувається з відома і з схвалення Віктора Януковича.
Середній клас: примара чи реальність
"Канадський середній клас не може дозволити собі купувати лобстерів, "Шанель" чи "Бентлі". Однак ці люди спокійно ідуть в театр чи на концерт, ні на мить не замислюючись, чи вистачить їм на це коштів. В Україні таких небагато".
Бюджет-2014: без зростання пенсій і зарплат
Проект відображає посилення інтеграції України з Митним союзом і уповільнення роботи в напрямку ЄС. Про це свідчить зниження витрат на облаштування кордонів та адаптацію законодавства України до права Євросоюзу. (Рос.)
Володимир Шаповалов: Ми не дивимося на Москву
Ми з самого початку ставили завдання: хочемо побудувати прибуткову компанію, у якій будуть пристойні зарплати, і яка буде сплачувати всі податки. Якщо ти надсилаєш таке послання всесвіту, то він починає тобі допомагати. (Рос.)
Співзасновник Goodwine Володимир Шаповалов: Хочу створити компанію, яка переживе мене
Упевнений, що всі ці кредити і всі ці фондові справи - можливість швидко купити або швидко продати акції компанії, не будучи зацікавленим в її розвитку, в стані людей - це основні причини кризи. Не було б кредитів - не було б кризи. Я не знаю мотивів людей, які до цього мають відношення. Однак для себе вирішив, що хочу стратегічно піти від кредитів. (Рос.)
Економіка Євромайдану. Інфографіка
242 мільйони гривень коштує один місяць роботи Євромайдана зі ста тисячами учасників. Значну частину цієї суми покривають кияни та жителі інших міст за рахунок добровільних пожертвувань.