Особиста економіка

Наказано зекономити на людях
В комунальній енергетиці чергова драма. Уряд вимагає удвічі скоротити споживання газу, однак місцева влада не встигає до зими переобладнати комунальні котельні. Зате постачальники блакитного палива зароблять мільярд доларів.
Акцизи, пияцтво та "ліва" горілка
Українці п'ють, бо реальність страшна. Якщо жителі Донбасу раптом перестануть пити, куди вони дінуть накопичене невдоволення? Може, уряд думає, що шахтарі освоять гру на віолончелі, а металурги почнуть будувати моделі літачків? (Рос.)
Чому в Україні слабо розвинена торгівля через інтернет
Наша країна на кілька років відстає від Росії за темпами впровадження електронних торговельних майданчиків. Виною тому як "відкати" і корупція, так і об'єктивні причини - ЕТМ підходять далеко не для всіх бізнесів. І все ж, в сегменті масових стандартних товарів майданчики чекає велике майбутнє.
Фабрика корупції і "оруелівський світ"
Під приводом видачі українцям біопаспортів уряд, схоже, будує нову корупційну схему. Прикриваючись вимогами Європи, він попутно створить для себе новий інструмент контролю за громадянами. (Рос.)
Український ринок роялті - війна "прокладок"
Уряд розширює перелік обладнання, з якого будуть збиратися авторські відрахування. Появу проекту постанови учасники ринку пов'язують з бажанням Табачника зробити відповідальною за збирання роялті свою організацію. Це викликає протест з боку організації, що монопольно збирає гроші вже сьогодні.
Як Apple став заручником власного престижу
"Apple втрачає свою частку. Якщо у січні-лютому 2012 року вона становила 25%, то у січні-лютому 2013 року - 9%. На ринку з'являються дешевші альтернативи".
Реєстраційна реформа провалилася
Нова система реєстрації майна не стала дешевшою. До 120 грн і 119 грн офіційних платежів додається двічі по 68 грн за пошук у реєстрах. А якщо процедуру виконує нотаріус, доведеться заплатити від 1 500 грн і до безкінечності. (Рос.)
Як купити тюремний строк в інтернеті
Десять років тюрми за одне натискання клавіші. Саме таким може бути покарання для українців, які замовляють, купують, продають чи використовують технологічні "ноу-хау", що передбачають прихований запис.
Без права виїзду
Масово перевозити громадян власники автобусів уже не зможуть. Якщо ж влада захоче звезти людей на свою акцію, то на заваді не стануть ні технічний стан автобуса, ні його вік, ні відсутність тахографа чи GPS-навігатора.
Як поділити неподільне
Звісно, сидіти у розваленій халупі на землі вартістю півтора мільйона доларів є безглуздям. Кожен співвласник хоче продати ділянку з максимальною вигодою для себе, і там, де бракує закону, діють бойовики-спортсмени.
Як заробити на реєстрі нерухомості
Формально вартість користування реєстрами зменшилася на 24 грн, але тільки тоді, коли нерухомість продає один власник. Якщо продавців чи дарувальників двоє, пошук коштуватиме 238 грн, якщо їх троє - 306 грн. Навіщо платити більше?
Велосипед від Міненерго
Тотальне маркування пального - чергова корупційна схема. Наявність або відсутність маркера у пальному не може свідчити про його якісні характеристики. Це може зробити тільки акредитована лабораторія.