Особиста економіка

Рекордний урожай знизить ціни
В Україні очікується дуже великий врожай зерна. Не виключено, що від цього виграють і звичайні споживачі, а не тільки посередники та чиновники. (Рос.)
Літати стане дешевше
Як "відкрите небо" з Європою знищить монополію на ринку авіаперевезень і знизить ціни на квитки. (Рос.)
СРСР та Україна: де жити краще
Жителям УРСР в рази дорожче, ніж зараз, обходилися більшість товарів. Сьогодні українці можуть купити в чотири рази більше яєць та цукру, в п'ять разів більше олії. Одяг і побутова техніка доступніші у два-вісім разів. І все це без черг.
Жорстокі контрасти Китаю
У Китаї нараховується 2,7 млн доларових мільйонерів. Правда, 12% громадян живуть на заробіток, який ледь перевищує 1 дол у день. (Рос.)
Дроти проти цегли
"Споживачі поділені на дві великі групи: прихильників онлайн та офлайн. Чи готові вони лише до онлайну? Ні. Люди все ще хочуть помацати товар".
Як Нацбанк обвалює курс
3 вересня обсяг торгів доларами на міжбанку був у півтора рази більше середньоденного показника. Голова НБУ Ігор Соркін дав команду не продавати валюту з резервів "Нафтогазу", і тому довелося скуповувати долари у приватних банків. З цього моменту ціна долара на міжбанку повільно, але впевнено поповзла вгору. Можливо, саме тому в ЗМІ спробували вкинути чергову "качку" про те, що курс на ринку розгойдують російські держбанки.
Податок на обмін валюти: єдине "за" і безліч "проти"
З подачі консультантів першого Сергія Арбузова, Нацбанк просуває ідею збирати податок з валютних операцій населення. Разом з антиросійською пропагандою, "общипування" заробітчан - найнадійніший спосіб провалити Віктору Януковичу вибори 2015 року. Може, президентові варто дослухатися до рекомендацій?
Подвійні стандарти Януковича щодо утилізаційного збору
Або урядовці діють всупереч волі президента, або ж між Віктором Януковичем та зацікавленими особами існує певна домовленість. Можливо, голова держави вдає, ніби він намагався спинити запровадження збору, але йому не вдалося через свавілля та опір підлеглих.
Українці одягаються через інтернет
Ємність ринку електронної торгівлі одягом в 2012-2013 роках складатиме 284,4 та 453,6 млн дол. В 2014 році цей сегмент зросте на 60%. Вікно можливостей для нових проектів все ще не закрите. В інтернеті з’являтиметься дедалі більше нішевих, вузькоспеціалізованих проектів. В своїй категорії вони будуть надавати якісний сервіс.
Нові штрафи як "виделка" для водіїв
Уряд вважає, що міліція має право встановити порядок перевірки стану машин. Мова не лише про відвідання автогосподарств. Йдеться про повернення контролю на відновлених пунктах ДПС. Такий собі примусовий техогляд, який кілька років тому скасував Янукович.
Хто відповість за скандальну вакцину. Частина друга
Міністерство охорони здоров'я протягом двох років не може пояснити, чому помирають діти від вакцини, яку виробляють близькі до сина міністра структури, і хто за це відповість. Це заслуговує принаймні на відставку міністра.
Занепад російської пивної індустрії
"Пиво - це напій для дітей. Справжні чоловіки п'ють горілку", - сказав російський солдат у звільненні, сидячи вдень у московському барі за чаркою горілки. (Рос.)