Особиста економіка

Як збільшити дефіцит Пенсійного фонду
У 2013 році дефіцит фонду становитиме не менше 30 млрд грн. Касову дірку урядові доведеться якось перекрити, і це проблема кожного місяця. (Рос.)
На межі реальності
Віртуальні люди, безпілотні автомобілі, надрукована на 3D-принтері їжа: чого тільки не придумає людство в найближчі роки. Таким бачать майбутнє технологій топ-менеджери найбільших ІТ-компаній в Україні. (Рос.)
Монополістичний монстр пошився в дурні
Володіння реєстрами - останній важіль, яким БТІ тиснуть на владу. Вони хочуть повернутися до старої системи реєстрації майнових прав. Як же держава зможе захищати права власників нерухомості, якщо вона не має доступу до реєстрів?
Краще бути безхатченком?
Власник будинку площею 350 квадратів у глухому селі, навіть якщо він побудований з глини, буде платити таку ж суму, що й володар елітного будинку в Конча-Заспі аналогічних розмірів, тобто 1 147 грн.
10 електромобілів 2013 року
Водії спочатку не помітять ніякої різниці. Тільки виявивши за відкидною кришкою електрокабель, вони зрозуміють, що під кузовом не бензобак, а важкі акумулятори. (Рос.)
Десять нових гаджетів 2012 року
2013 рік пройде під знаком Full HD, тобто екранів високої чіткості. Apple восени може виправити недоліки п'ятої моделі і представити iPhone 5s. (Рос.)
Мороз і дизель - день жахливий
Під виглядом "арктичного" пального, яке повинне витримувати низькі температури, на деяких АЗС продають невідому речовину. Наслідок - вихід двигуна з ладу. При цьому нафтові компанії та АЗС своєї провини не визнають.
Росія: моли процвітають завдяки середньому класу
Вигляд довгих стелажів, забитих до самого верху продуктами, гріє душу російських жінок, яким ще два десятиліття тому доводилося годувати дітей морською капустою і порошковим молоком. (Рос.)
Покращення спіткає ще й пошту?
В об'ємі послуг "Укрпошти" доставка посилок становить кілька відсотків. При цьому приватні оператори забезпечують не тільки збереження вмісту посилок, але й, на відміну від "Укрпошти", доставляють їх аж до рук адресата. Виникає питання: чому "Укрпошта" прагне монополізувати цей незначний сегмент?
Мін'юст стане монополістичним монстром
Лавриновичу вдалося зберегти за собою посаду міністра юстиції. Разом з нею він отримає контроль над новим інформаційним гігантом - Укрдержреєстром, який зберігатиме всі дані про власників нерухомості, включаючи можновладців.
Земкадастр: база для своїх?
Найбільше виграє Земельний банк, який консолідував державні землі, а тепер матиме можливість поглинати сусідні наділи. І, звісно, продаж персональної інформації з Держреєстру може стати окремим видом бізнесу для чиновників.
Хто торгує повітрям на ринку нерухомості
От і виходить, що коли інвестор "купує майбутню квартиру" на первинному ринку, розраховувати, що його захистять контракт і закон, майже не доводиться. Все залежить винятково від порядності забудовника.