Особиста економіка

Земкадастр: база для своїх?
Найбільше виграє Земельний банк, який консолідував державні землі, а тепер матиме можливість поглинати сусідні наділи. І, звісно, продаж персональної інформації з Держреєстру може стати окремим видом бізнесу для чиновників.
Хто торгує повітрям на ринку нерухомості
От і виходить, що коли інвестор "купує майбутню квартиру" на первинному ринку, розраховувати, що його захистять контракт і закон, майже не доводиться. Все залежить винятково від порядності забудовника.
Казка про банк "Таврія", Столичний ювелірний завод і Центральний банк
Він вирішив було зібрати ще грошей з населення, але тут Центральний банк заборонив "Таврії" залучати депозити. "У чому справа? Я ж повинен повертати старі депозити", - в черговий раз обурився Ювелір. І тут йому, нарешті, відповіли: "Віддавай Столичний ювелірний завод!" (рос.)
Кава із слонячого кишечника
Коли слон їсть каву, його шлункова кислота руйнує білок, що змушує каву гірчити. У підсумку виходить м'який напій. Звісно, слоняча кава стала предметом жартів: "кава калоччіно", "гарна до останньої какашки", "слонофекальна кава".
Заступник голови мерії Києва: Є межа терпіння
"Які об'єкти можуть бути заморожені через відсутність фінансування?". "Виходячи з бюджету, що ми отримали, - всі: Подільсько-воскресенський міст, наступні станції метро". "Попов готовий програти вибори?". "Питання не в тому, хто буде мером, а в тому, як будуть жити найближчий рік кияни, в тому числі деякі автори цього бюджету". (Рос.)
Чому російська провінція ненавидить Москву
Жителі Росії оплачують самі 90% комунальних витрат, решта - дотації з місцевих бюджетів. У "бідній" Москві жителі самі платять лише 60% витрат. Тобто чим більша і зручніша ваша квартира, тим більша частка дотацій. (Рос.)
Українці біднішають
Серед ризиків пришвидшення інфляції у 2013 році - зростання тарифів на комунальні послуги, дефіцит бюджету і можлива девальвація гривні.
Чому українці не довіряють ОСББ
ЖЕКи часто затягують передачу висоток об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків та судяться із створеними ОСББ, не будучи учасниками цих правовідносин. У ЖЕКів є свої мотиви. (Рос.)
Прощайте, дешеві авіаквитки
А яким буде результат, якщо замовити квитки за 55 днів? Відповідь: починаючи з 35-го дня, економія за кожні чотири дні збільшується на один процентний пункт і після 55 днів уже становить 55% від номінальної ціни. (Рос.)
Нацбанк дозволив девальвацію до 8,4?!
Плавна девальвація завжди лише пробуджувала паніку серед населення. Куди грамотніше влаштувати миттєве обвалення курсу, і вже тримати його на новому рівні. Інша справа, навіщо це потрібно Сергію Арбузову особисто, якщо він хоче стати прем'єром? (рос.)
Високі ціни за високе мистецтво
Китайці знають толк в розміщенні капіталів - якщо побачать щось варте уваги, відразу ж купують. За шедеври вони спокійно і без шуму викладають рекордні суми, в результаті чого Китай нещодавно випередив Сполучені Штати Америки і став основним ринком збуту творів мистецтва (рос.)
Як швидко продати авто
Коли час підтискає, можна рушити на авторинок на Столичному проспекті. Заїхати туди завадять характерної зовнішності чоловіки, які займають одну з чотирьох смуг дороги. Вони зупиняють весь транспорт з єдиним питанням.