Особиста економіка

Заробітчанство по-українськи
Влада узаконила подвійне пенсійне оподаткування. Українець, який працює за кордоном, зобов'язаний сплатити пенсійні внески обом державам: Україні і країні перебування.
Де найбільше багатих
Добре забезпеченими вважаються люди, які володіють основним капіталом понад 1 млн дол. У 2012 році в світі їх було 11 млн. Де вони живуть? (Рос.)
11 речей, яких більше нема в літаках
Сьогодні польоти на літаку вже далеко не такі як раніше. Раніше в літаках було набагато більше зручностей. (Рос.)
Мита на авто не допомогли Васадзе
"АвтоЗАЗ" як був у своїй ніші, так там і залишився. Загороджувальне мито ніяк не допомогло йому "посунути" своїх конкурентів.
Продуктовий бал правитимуть ветеринари?
Зараз харчопром перевіряють 70 державних органів - уряд хоче залишити один. Однак чи буде менше проблем? Якщо сьогодні данину з підприємця збирають три-чотири ревізори, то завтра прийде один і забере все за чотирьох.
Паспортна війна
Нехай нікого не вводить в оману те, що виробництво бланків буде передано державному комбінату. Корупційна "таблиця ділення" нікуди не зникне, а новий заробіток якось придумається. "Сім'ї" фантазії не забракне. (Рос.)
Наказано зекономити на людях
В комунальній енергетиці чергова драма. Уряд вимагає удвічі скоротити споживання газу, однак місцева влада не встигає до зими переобладнати комунальні котельні. Зате постачальники блакитного палива зароблять мільярд доларів.
Акцизи, пияцтво та "ліва" горілка
Українці п'ють, бо реальність страшна. Якщо жителі Донбасу раптом перестануть пити, куди вони дінуть накопичене невдоволення? Може, уряд думає, що шахтарі освоять гру на віолончелі, а металурги почнуть будувати моделі літачків? (Рос.)
Чому в Україні слабо розвинена торгівля через інтернет
Наша країна на кілька років відстає від Росії за темпами впровадження електронних торговельних майданчиків. Виною тому як "відкати" і корупція, так і об'єктивні причини - ЕТМ підходять далеко не для всіх бізнесів. І все ж, в сегменті масових стандартних товарів майданчики чекає велике майбутнє.
Фабрика корупції і "оруелівський світ"
Під приводом видачі українцям біопаспортів уряд, схоже, будує нову корупційну схему. Прикриваючись вимогами Європи, він попутно створить для себе новий інструмент контролю за громадянами. (Рос.)
Український ринок роялті - війна "прокладок"
Уряд розширює перелік обладнання, з якого будуть збиратися авторські відрахування. Появу проекту постанови учасники ринку пов'язують з бажанням Табачника зробити відповідальною за збирання роялті свою організацію. Це викликає протест з боку організації, що монопольно збирає гроші вже сьогодні.
Як Apple став заручником власного престижу
"Apple втрачає свою частку. Якщо у січні-лютому 2012 року вона становила 25%, то у січні-лютому 2013 року - 9%. На ринку з'являються дешевші альтернативи".