Особиста економіка

Шокова терапія у комунальному господарстві
Утричі підвищені тарифи на опалення та гарячу воду набули чинності. Тимчасом на українців чекає новий сюрприз: з 1 грудня за дані послуги доведеться платити наперед. Це може зумовити нову хвилю протестів, можливо, збройних.
Живильна сила для економіки
Обсяги переказів заробітчан можуть навіть перевищити фінансову допомогу МВФ. За шість місяців 2014 року Україна отримала 3,3 млрд дол переказів і 3,2 млрд дол допомоги МВФ.
Нові небесні правила
Кабмін зацікавлений у розвитку вітчизняної авіаційної індустрії. Однак запроваджувати норми, які не принесуть жодної користі, - погана ідея.
Посилення України
Утеплені, оштукатурені і пофарбовані у різні кольори новобудови тішать око, не те що стара прокопчена цегла або панель п'ятдесяти відтінків сірого. У країни є гарна можливість перетворити лимон в лимонад. (Рос.)
Наскільки збідніли українці
Попереду важкі зима і весна, але вже зараз курс долара становить 16 грн. За рік статки українців зменшилися удвічі. Доводиться констатувати: нова влада не вміє керувати економікою. На відновлення добробуту людей підуть роки.
До зони АТО застосують кримський сценарій?
"Ці регіони заявляли, що годують усю країну. Добре, нехай спробують тепер прогодувати самих себе. Система взаємин проста: режим вільної економічної зони і самодостатності бюджетного процесу. Хотіли автономії - отримуйте". (Рос.)
Крим: між Росією та Україною
М'ясо і риба в Криму дорожчі, ніж в Україні, на 90%, алкоголь - на 50%, сигарети - на 40%, молокопродукти - на 30%. Дешевше на півострові лише пальне. (Рос.)
"Зайвий" газ України
Баланс "Нафтогазу" містить "зайві" 6,6 млрд кубометрів палива тільки за опалювальний сезон - основний час гешефт-профіту. Загальна цифра - майже 8 млрд кубів. Корупційна різниця між тарифами сягає 40 млрд грн. (Рос.)
Валютна перевірка на міцність
У Нацбанку визнають, що відкладений попит на валюту через застосування адміністративних важелів наближається до 1 млрд дол. Втім, як збалансувати потреби і можливості ринку - не знають. (Рос.)
Що відбувається з "Укртелекомом" у Криму
У компанії дізналися про перевірку з преси. "Влада" Севастополя не вважала за потрібне навіть повідомити про це. У знак протесту "Укртелеком" вирішив призупинити діяльність у Севастополі. Зв'язок та інтернет зникли. (Рос.)
Хто заплатить за АТО
Схоже, Україна довгі роки збиратиме податки на те, щоб певні сили в сепаратистській частині Донбасу "пиляли" гроші на власний розсуд. За деякими даними, це будуть люди Ахметова.
Податок на нерухомість: що пропонує уряд
Київрада може прийняти рішення, що квартири до 40 "квадратів" обкладаються за ставкою 0,5%. Виходячи з принципу зональності, на Троєщині буде застосована ставка 0,5%, а на Печерську - 0,9%.