Особиста економіка

Маленькі донори великої економіки
За оцінкою Нацбанку, у 2012 році в Україну надійшло 7,5 млрд дол приватних переказів, що становить 4% ВВП держави. Без стимулюючого впливу трансфертів мігрантів українська економіка втратила б 7% свого потенціалу.
Чому не працює дерегуляція. Історія питання
За 2010-2011 роки кількість малих підприємств зменшилася удвічі. Катастрофічно скоротилося й число зайнятих у секторі: з 6,5 млн до 4,4 млн осіб. Для порівняння: вся промисловість у 2011 році давала роботу трьом мільйонам українців.
Банк Іванющенка повертає депозити за півціни
У Західінкомбанку вигадали "інноваційну" схему розрахунку з вкладниками. За повернення депозиту установа пропонує клієнтам сплатити комісію в розмірі 50% вкладу або чекати кращих часів. Нацбанк мовчить. (Рос.)
Для Держзембанку скасують земельний мораторій?
Основна мета проекту - надати право купувати аграрні землі Державному земельному банку і більше нікому. Отже, щонайменше два роки українці - власники землі зможуть продавати паї лише одній юридичній особі.
"Київобленерго": люди і свині
За рік сім'ї, яка живе в однокімнатному цоколі, доведеться викласти за світло 15 тис грн. Якби тарифи були "людськими", то довелось би заплатити лише 3 тис грн.
Розваги перемогли роботу
Роздрібні мережі поспішають проголосити перемогу планшетів над ноутбуками. Однак ці дві групи товарів співіснуватимуть: як кіно та театр, електронні та звичайні книги. Причина - слабкість планшетів у бізнес-сегменті.
Нацбанк хоче конвертувати валютні депозити у гривню?
Чиновники Нацбанку придумали, як уникнути девальвації гривні та можливого дефолту за зовнішніми зобов'язаннями. Для цього вони відпрацьовують одразу кілька варіантів можливих заходів з вилучення валюти у населення. (Рос.)
Молодіжне безробіття: втрачене покоління?
Випускники в Україні часто відмовляються від роботи через низьку зарплату. Навіть у столиці їм пропонують працювати за 1,5-2,5 тис грн. "Молодь хоче більшу зарплату, але часто такі претензії базуються на завищеній самооцінці".
Як монетизувати перевезення
Для оновлення автопарку України перевізники повинні придбати більше 25 тис автобусів. Якщо задіяти усі потужності вітчизняних заводів, попит можна покрити лише за шість-вісім років.
Як зробити Крим українськими Каннами
Щоб увійти до числа привабливих курортів Європи, потрібно створити умови для цілорічного відпочинку і позбутися "совка" в усіх його проявах. (Рос.)
Рекордний урожай знизить ціни
В Україні очікується дуже великий врожай зерна. Не виключено, що від цього виграють і звичайні споживачі, а не тільки посередники та чиновники. (Рос.)
Літати стане дешевше
Як "відкрите небо" з Європою знищить монополію на ринку авіаперевезень і знизить ціни на квитки. (Рос.)