Особиста економіка

Кияни в неоплатному боргу перед "Київенерго"
"Київенерго" не проти прямих угод, лише ставить умову: наявність будинкового лічильника теплової енергії на трубі з гарячою водою. Подейкують, що лічильники купили за рахунок міського бюджету і досі зберігають десь на складі.
Хто кого годує в Україні
Жоден регіон, крім Києва, не може сам утримувати своїх пенсіонерів. У Донецькій області, щоб прогодувати місцевих пенсіонерів, кожен працюючий донеччанин повинен щомісяця платити в Пенсійний фонд 1 037 грн. Насправді ж "соціальні" нарахування на зарплату там становили 645 грн.
Скільки коштує держава
Відсторонення громадян від держбюджету має чітку причину: 90% українців ніколи самі не платили податки. Більше того, люди вважають, що бюджет - це гроші олігархів і підприємств. Насправді ж дві третини казни - це податки простих людей.
Радник голови "Укравтодору": на ремонт усіх доріг треба півтрильйона
"Щодо траси Київ - Одеса були десятки кримінальних справ. Насамперед, стосовно аерофотозйомки. Це задум колишніх керівників Мінтрансу. Гроші зайшли в "Укравтодор" на десять хвилин - і пішли на допомогу залізниці". (Рос.)
Радник голови "Укравтодору": Через два-три роки доріг не буде взагалі
На фінансування доріг у бюджеті 2013 передбачено трохи більше 15,9 млрд грн. З них 15% - це субвенція на комунальні вулиці і дороги. У цьому році це 2,39 млрд грн. Ще 3,15 млрлд грн в законі про бюджет - це запланована вибірка кредитів у міжнародних фінансових організацій, які теж йдуть на розвиток доріг. І все одно, грошей не вистачає.
Кому "дякувати" за подорожчання автомобілів
Прасолова, схоже, нічого не зупинило. Адже саме він – а також Арбузов – є прямими винуватцями того, що українці будуть змушені платити за якісні автомобілі набагато більше.
Російська піч за ціною багатоповерхівки
Український ринок поки не доріс до дохідних будинків. Проте у столиці вже зустрічаються випадки, коли компанія або фізособа викуповують усі квартири в одному під'їзді для їх здачі в оренду. Знають про це і податківці. (Рос.)
Уряд легалізує евакуатори та блокіратори
На засідання Кабміну 5 березня виноситься законопроект, яким вводяться величезні штрафи за неналежне паркування. В разі прийняття, він поверне блокування колес та евакуатори. ДАІ отримає черговий засіб збирати хабарі. Немає лише пункту, який зобов’язує державу створити нормальні умови паркування.
Коли смартфони були маленькими
Електронні книги зникнуть, але нескоро. Дати поштовх до зростання сегмента можуть рідери з кольоровими екранами, які повинні з'явитися у продажу влітку 2013 року.
Інвестиція в новобудову: страх і ризик
Інвестиції українських громадян в будівництво житла не захищені нічим. Віддаючи забудовнику свої гроші, інвестор не має жодної гарантії, крім репутації компанії, що він отримає віддачу від своїх вкладень.
Ринок автоперевезень: знову монополізація?
Ніхто не показував пасажирам результати порівняльного "краш-тесту" фургона від "Мерседеса" і, для прикладу, I-VANa від "АвтоЗАЗу". Не факт, що вітчизняний автобус краще витримає удар, і переконати в зворотному нема кому. (Рос.)
Холод від асфальту
У Києві подекуди шляховики уже укладають прогресивну суміш, що не парує навіть у морози. Та радіти рано. Краї вибоїни слід зрізати фрезою, вирівнявши яму до однакової глибини, і змастити краї гарячим бітумом. Однак ремонтники кладуть суміш прямо у воду.