Через російські обстріли на Херсонщині фіксується масова загибель риби – Держрибагентство

Вівторок, 7 лютого 2023, 15:42 -

Держрибагентство у січні 2023 року зафіксувало факти масової загибелі риби через пошкодження запірних балок Каховської ГЕС, спричиненого російськими обстрілами в районі Каховського водосховища Херсонської області.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Внаслідок значного зниження рівня води у Каховському водосховищі, відбулася масова загибель водних біоресурсів зі створенням прямих ризиків зриву весняного нересту у цій водоймі. Зниження рівнів води відбулося через пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті обстрілів РФ. За цим фактом відкрито відповідне кримінальне провадження", - йдеться у повідомленні.

Обстріли РФ прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба, за фактом якої відкрито кримінальне провадження. Збитки, нанесені рибному господарству, орієнтовно становлять понад 390 млн грн.

Реклама:

"В інших водоймах України явищ загибелі та задухи риби протягом січня не зафіксовано. Так, коливання температури води становили в середньому 0,4-3оС – у північних та західних областях, 1-4оС – у східних та центральних областях та 1,5-4,5оС – на півдні країни.

Середні показники вмісту розчиненого у воді кисню у водоймах країни перебували у межах норми та були вищими за мінімально допустиму рибогосподарську норму (4,0 мгО2/дм3)", - додали у Держрибагентстві.

У більшості областей України льодостав був або повністю відсутній, або частково укривав водойми та складав 3-6 см (у Харківській області місцями до 25 см). 

Реклама:

Угірських частинах західних областей на річках спостерігалось активне льодоутворення у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів, на окремих ділянках яких утворювались зажори льоду. На водоймах вкритим льодом користувачами водних біоресурсів проводилися традиційні меліоративні заходи, зокрема биття ополонок, лунок тощо.

Водночас, у зв’язку зі збройною агресією РФ, частина інформації про рівневий режим, температуру води та вміст розчиненого у воді кисню у водоймах окупованих та деокупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей залишається невідомою.

Економічна правда

Реклама: