Венедіктова знайшла більше 200 справ на бізнес Ахметова

П'ятниця, 3 грудня 2021, 09:45
 
Ірина Венедіктова
фото: УП

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова натякнула, що в її відомстві мають понад 200 кримінальних проваджень проти компаній і підприємств, пов’язаних з Рінатом Ахметовим.

Джерело: facebook-сторінка Ірини Венедіктової

Пряма мова: "В мене склалася і власна думка, яку я не маю права висловити, зважаючи на специфіку займаної посади. Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат.   

Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів. 

Реклама:

Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики".

Деталі: Генеральна прокурорка повідомила, що попросила здійснити первинну оцінку відкритих проваджень в Офісі Генерального прокурора стосовно порушень і зловживань, скоєних на підприємствах у власності бізнесових структур Ахметова. 

За її словами, насамперед ідеться про великі підприємства у сфері вугільної промисловості та енергетики. Венедіктова додала, що орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень. 

Крім того, Венедіктова зазначила, що особисто контролюватиме хід розслідування та ввійде до складу груп прокурорів у найбільш резонансних справах.

Читайте також: Зеленський проти Ахметова. Що загрожує олігарху

Зеленський і Ахметов у битві за Раду. Чи встоїть ''Слуга народу''

Передісторія: 

Останнім часом між владою та Ахметовим триває боротьба у кількох площинах.

30 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5600, норми якого направлені не на користь бізнесу Ахметова.

26 листопада на пресконференції президент Володимир Зеленський заявив, що Ахметова хотіли втягнути в державний переворот. Потім він додав окремо, що Ахметов "не має права шантажувати суспільство" можливістю перебоїв електроенергії.

У "Слузі народу" планують ухвалити законопроєкт, яким легалізують механізм введення тимчасових адміністрацій на енергетичні об’єкти країни. Джерело "Української правди" прокоментувало, що це спрямовано проти бізнесу Ахметова.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: