У НБУ оцінюють обсяг "сірої" економіки до 30% ВВП

П'ятниця, 8 жовтня 2021, 13:40
 
фото: нбу

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що обсяг "сірої" економіки України становить до 30%.

Про це він сказав на Київському міжнародному економічному форумі в четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Є різні оцінки "сірої" економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює 30-35 млрд дол - у доларах, євро та гривні", - заявив глава НБУ.

Шевченко уточнив, що підрахунок накопичень здійснено за методологією платіжного балансу. Відсутність оцінки до 2010 року він пояснив проблемами в статистиці.

"Що стосується питання, як дістати ці гроші "з-під матраца", - це небанківський фінансовий ринок. На сьогодні цей ринок динамічніший, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків", - додав він.

За його словами, Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, тому що нинішні закони були ухвалені 20 років тому.

"До кінця року ми це пройдемо, у нас хороша залученість профільних асоціацій", - резюмував він.

Поки ж Шевченко констатував, що українці мають 2,5 варіанта інвестування: депозити і нерухомість та ОВДП, які він оцінив у 0,5 варіанта.

Нагадуємо:

Міністерство економіки планує до 2025 року зменшити частку тіньової економіки до 25% ВВП з 30% на сьогодні. 

Уряд створив міжвідомчу робочу групу щодо детінізації економіки та розвитку добросовісної конкуренції - робочу групу очолив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!