Аудит державного конярства: виявили порушення на 3 мільярди

П'ятниця, 8 жовтня 2021, 11:40
 
фото: дп конярство україни

Державна аудиторська служба під час ревізії ДП "Конярство України" виявила фінансових порушень та недоліків на суму майже 3 млрд грн, зокрема й таких, що призвели до збитків на суму 225 млн грн.

Про це йдеться у звіті аудиторів про перевірку діяльності Конярства за період 2017-2020 роки, повідомляє Марлін.

Аудитори встановили, що поголів’я коней за вказаний період зменшилось від 1858 до 1692, а підприємство працювало нерентабельно із накопиченням боргових зобов’язань.

Філії Конярства у 1,5-2 рази занижували обсяги сільськогосподарської продукції та ціни на неї, керівники не дотримувались положень контрактів. Разом це призвело до недоотримання Конярством доходів на суму майже 600 млн грн, повідомляється у звіті.

"Контрольними заходами встановлено факти незабезпечення належного зберігання майна, що призвело до його недостач на суму 3,2 млн грн, а через неналежний рівень претензійно-позовної роботи щодо стягнення із контрагентів боргів та недоліки ведення бухгалтерського обліку підприємством втрачено можливість отримати належних йому доходів на суму понад 56 млн грн", - заявляють аудитори.

Зазначаєься, що проблеми на підприємстві виявляють не вперше. У 2018 році аудитори зафіксували втрату підприємством 43 млн грн і вилучення 2 тис гектарів господарських угідь.

Після останньої перевірки аудитори дійшли висновку, що розвиток конярства сприятиме "вирішенню важливих виробничих, економічних і соціальних питань країни".

З липня 2020 року в.о. директора підприємства був призначений Євген Веретюк.

ДП "Конярство України" утворено у 2010 році з метою реалізації державної кінної політики та популяризації місцевих порід коней. Входить до сфери управління Міністерства економіки України.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!