РНБО ввела санкції проти російської мережі супермаркетів Mere

П'ятниця, 15 жовтня 2021, 20:15


Кінець епохи офшорів
mere

Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції проти мережі Mere (проєкт власників російської мережі дискаунтерів "Світлофор") - вона тепер не має права працювати на території України.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання РНБО повідомив секретар Радбезу Олексій Данілов.

"Також розглядалось питання санкцій відносно компанії Mere. Вона після сьогоднішнього засідання РНБО не має права працювати", - сказав Данілов.

"Єдине місто - це Біла Церква, там, де вони ще, скажімо так, щось там пораються, але після сьогоднішнього засідання РНБО вони вже не можуть працювати на території нашої країни", - додав він.

В СБУ уточнили, що за їхнім поданням економічні санкції запроваджуються до 5 фізосіб і 6 компаній, які пов'язані з мережею.

Нагадуємо:

У вересні секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що РНБО відомо про роботу в Україні низки магазинів російської мережі MERE, але працювати надалі вона не буде.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що інформація про те, що в Україні працює мережа супермаркетів Mere, є фейком.

14 червня стало відомо, що до кінця місяця мережа Mere (проєкт власників російської мережі дискаунтерів "Світлофор") планує відновити роботу свого магазину в Миколаєві, який був закритий у 2020 році, також у планах - відкриття 40 магазинів по Україні до кінця року.

Згодом секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що мережа Mere не буде працювати в Україні. На полях форуму "Україна 30" він додав, що вихід російської мережі супермаркетів на український ринок неможливий. 

За словами Данілова цьому повинна протистояти місцева влада Миколаєва, інакше до неї будуть застосовані "заходи". Водночас мер Миколаєва Олександр Сенкевич заявив, що не розуміє, яким чином місцева влада може заборонити імовірне відновлення роботи магазину Mere.

Мережа супермаркетів Mere, яка є проектом власників російської мережі "Світлофор", з червня працює в Україні та планує розширитися до 40 точок – раніше секретар Ради нацбезпеки Олексій Данілов казав, що вихід мережі на український ринок неможливий.

Економічна правда