НАЗК передумало виносити припис Шмигалю

Четвер, 4 березня 2021, 10:40
 

Національне агентство із запобігання корупції винесло приписи Кабінету Міністрів України і т.в.о. президента "Енергоатому" Петру Котіну з вимогою повернути на посаду викривача корупції на підприємстві Олега Поліщука та знайти винних у незаконному звільненні. Раніше повідомлялось, що припис винесли прем'єру Денису Шмигалю. 

Джерело: НАЗК у Telegram

Деталі: Котін підписав накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "Енергоатом" Олега Поліщука після того, як той поскаржився в НАЗК та Міністерство енергетики на можливу корупцію у діях Котіна.

Раніше в НАЗК повідомляли, що голова агентства Олександр Новіков вніс припис прем’єр-міністру Денису Шмигалю з вимогою провести службове розслідування ситуації і притягти винних до відповідальності.

Пізніше повідомлення змінили. У новій версії вже йдеться про те, що припис винесли всьому КМУ, який здійснює функції управління "Енергоатомом". Водночас, як саме Кабміну як колегіальному органу виконавчої влади, можна винести припис, в НАЗК не пояснили. 

Українське законодавство чітко визначає, що припис можна винести конкретній особі, а не органу влади.

Також припис отримав т.в.о. президента "Енергоатома" Котін. Від нього вимагають скасувати накази про дисциплінарну відповідальність і звільнення Поліщука і провести власне службове розслідування з покаранням винних.

В агентстві наголосили, що звільнення Поліщука мало відбуватися за погодження НАЗК, але керівництво "Енергоатому" не надіслало до агентства відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу, однак і цього не було зроблено.

Також, зазначають в агенції, звільненню передувало повідомлення Поліщука до Національного антикорупційного бюро про ознаки корупції з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача.

Дослівно: "Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до "НАЕК "Енергоатом" запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати".

Передісторія: 2 липня 2020 року Поліщук поскаржився у НАЗК та Міністерство енергетики на можливі корупційні дії з боку т. в. о. президента "Енергоатома" Петра Котіна. Того ж дня Котін ініціював службове розслідування з одночасним відстороненням Поліщука. А згодом Поліщука звільнили.

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив провести службову перевірку т.в.о. президента "Енергоатома" Петра Котіна через вчинення ним корупційного порушення.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!