Бразилія оштрафувала Apple на 2 мільйони доларів через відсутність адаптеру у комплекті

Понеділок, 22 березня 2021, 13:37
 

Бразильський регулятор Procon-SP оштрафував компанію Apple на 10,5 млн бразильских реалів (понад 1,8 млн доларів) через продаж моделей iPhone без адаптеру до зарядного пристрою у комплекті, а також через невідповідність дійсності заяв про водонепроникність пристроїв.

Про це повідомило місцеве видання Folha de S.Paolo з посиланням на регулятора ринку Procon-SP.

У відомстві вважають дії компанії порушенням закону про споживачів. Відтак, агентство оштрафувало Apple через твердження компанії про водонепроникність iPhone 11 Pro. Згідно повідомлення, користувачі мали проблеми зі смартфоном після контакту з водою, а Apple зі свого боку відмовилася їх ремонтувати.

Порушенням також вважають продаж смартфонів без адаптеру у комплекті та несправедливими умовами гарантії. 

У грудні регулятор надіслав запит до Apple, аби компанія пояснила причину продажу нових iPhone без адаптера. У відповідь, представники пояснили, що таким чином хочуть зменшити кількість відходів від електроніки та скоротити викиди вуглецю.

Проте регулятор дійшов висновку, що Apple не демонструє жодних позитивних зрушень в частині впливу на довкілля внаслідок відсутності адаптеру. Крім того, додали в агентстві, у компанії відсутній план зі збору та переробки старих девайсів та адаптерів, який насправді допоміг би зменшити шкоду довкіллю та зменшити кількість відходів.

Економічна правдаЧитайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"