Екскерівника Продовольчо-зернової корпорації Чернявського підозрюють у розтраті 9 мільйонів

Четвер, 4 лютого 2021, 17:00
 
Саймон Чернявський

Колишнього виконувача обов’язків голови правління АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" Саймона Чернявського підозрюють у зловживанні службовим становищем і розтраті понад 9 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

"Колишньому виконувачу обов’язків голови правління АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" повідомлено про підозру за фактом розтрати грошових коштів товариства в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, громадянин Великої Британії, будучи виконувачем обов’язків голови правління держпідприємства, спричинив майнову шкоду, незаконно змінивши штатний розпис та колективний договір. Він додатково ввів до штату товариства 18 посад та підвищив розміри посадових окладів, премій і надбавок", - йдеться у повідомленні.

"Зокрема, першому заступнику голови правління було збільшено посадовий оклад зі 100 до 500 тис грн, заступникам голови правління з 70 до 450 тис грн, а директорам департаментів з 80 до 250 тис грн. Упродовж січня-лютого 2020 року службовим особам виплачено лише премій на більш ніж 4 млн грн.

Такі дії експосадовця призвели до збитків державному підприємству понад 9 млн грн, що підтверджується аудиторською перевіркою та висновками судово-економічної експертизи", - йдеться у повідомленні.

ОГП не називає імені підозрюваного, але у вказаний період (січень-лютий 2020 року) в.о. голови правління Державної Продовольчо-Зернової корпорації був Саймон Чернявський, який є громадянином Великої Британії.

Рекомендуємо почитати: Керівник ДПЗКУ Саймон Чернявський: Через півтора року компанія може стати банкрутом

Нагадуємо:

Чернявський був призначений в.о. голови правління ДПЗКУ в грудні 2019 року.

У квітні 2020 року повідомлялось, що виконуючий обов'язки голови правління Державної Продовольчо-Зернової корпорації Саймон Чернявський прийняв рішення не продовжувати тимчасовий трудовий контракт і не брати участь в конкурсі на посаду голови правління.

До призначення Чернявський обіймав посаду Генерального директора Агрохолдингу "Мрія", за час роботи в якому провів реструктуризацію 1,1 млрд боргу компанії і вивів агрохолдинг з дефолту, що дозволило "Мрії" залучити стратегічного інвестора.

Угода з продажу активів "Мрії" інвесторам з Саудівської Аравії стала однією з найбільших угод в українському АПК за останні 5 років.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"