"Роттердам+": У Венедіктової заявили, що НАБУ намагається приховати свою неефективну роботу

Четвер, 3 грудня 2020, 19:00
 

Офіс генерального прокурора відповів на звинувачення Національного антикорупційного бюро у саботажі справи "Роттердам+".

Джерело: пресслужба ОГП

Деталі: 2 грудня НАБУ зазначало, що ОГП відмовляється змінити прокурора в справі "Роттердам+", попри його "неодноразове намагання закрити справу й унеможливити публічний судовий розгляд протиправних дій службових осіб НКРЕКП і представників групи компаній-бенефіціарів".

При цьому в Бюро назвали прокурора таким, що "довів свою упередженість і не може забезпечити належне обвинувачення в суді" й зазначають, що не розуміють причин відмови у його зміні.

В ОГП на це відповіли, що після прийняття прокурором рішення про закриття справи "Роттердам+" виникла низка питань щодо ефективності слідства.

Дослівно: "Слід звернути увагу і на той факт, що 11 листопада Вищим антикорупційним судом відмовлено у задоволенні заяви детективів НАБУ про відвід прокурора САП у вказаному кримінальному провадженні, а тому відсутні будь-які докази його можливої заангажованості.

Наразі питання щодо необхідності заміни прокурора у цьому кримінальному провадженні вивчається та остаточне рішення буде ухвалене після повної та всебічної перевірки усіх обставин справи.

При цьому, наразі вбачається, що НАБУ вчиняються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП та ОГП, водночас намагаючись без наявності необхідних достатніх доказів та їх переконливості скерувати кримінальне провадження з обвинувальним актом до суду".

Нагадаємо: Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, який керує справою з боку САП, вніс постанову про закриття справи "Роттердам+".

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовила екснардепу Чумаку у задоволенні скарги на постанову Пономаренка.

Знати більше: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Непохитний "Ротердам+": як "еліта" пошила в дурні всіх українців

Передісторія: 8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському. За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".

Цим документом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на Оптовий ринок електроенергії, чим завдали державі збитків на 18,9 мільярда гривень.

НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою "Роттердам+" потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!