Україна має залишатися транзитером газу і за наявності "Північного потоку-2" - Берлін

Понеділок, 27 липня 2020, 15:49

Німеччина продовжує вважати проєкт газопроводу Nord Stream 2 економічним і виправданим, але підкреслює при цьому необхідність збереження транзитної ролі України.

Про це заявила в понеділок на брифінгу в Берліні представниця федерального уряду Ульріке Деммер, повідомляє Укрінформ.

"Для федерального уряду центральним питанням є те, щоб Україна залишалася країною-транзитером газу і за наявності Nord Stream 2", - сказала Деммер.

Вона нагадала, що підписанням транзитної угоди Росія та Україна створили умови та важливий сигнал гарантування безпеки європейського енергетичного забезпечення.

Що стосується ставлення уряду до проєкту Nord Stream 2, за словами Деммер, воно не змінилося: як і раніше в Берліні вважають його принципово "економічним, але в якому присутній політичний вимір". Німецька сторона відкидає односторонні екстериторіальні санкції, введені США і спрямовані проти німецьких і європейських компаній.

Також речниця зазначила, що уряду відомо про переговори американських представників з німецькими компаніями стосовно недопущення їх участі у завершенні проєкту. Німецький уряд, у свою чергу, також перебуває з цими компаніями в контакті, але про зміст цих контактів Деммер говорити відмовилася.

Представник МЗС ФРН Крістофер Бургер повідомив, що Берлін "використовує всі доступні дипломатичні канали", щоб обговорити ситуацію з американськими колегами, зокрема, з законодавцями.Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"