Рада відправила на доопрацювання проєкти законів про медіа

Вівторок, 19 травня 2020, 15:27
 

Верховна Рада відправила на доопрацювання проєкт закону про медіа.

Джерело: засідання парламенту

Деталі: Депутатам запропонували два проєкти закону про медіа – №2693 (авторства групи депутатів на чолі з Олександром Ткаченком) і №2693-1 (групи депутатів на чолі з Миколою Книжицьким).

Комітет прийняв рішення направити на доопрацювання обидва законопроєкти – і основний, і альтернативний.

У результаті основний законопроєкт відправили на доопрацювання: за це проголосували 278 депутатів.

Пряма мова Олександра Ткаченка: "Стосовно цього законопроєкту точилося багато дискусій. Ми отримали десятки звернень представників індустрії, мали триденну відеоконференцію з Радою Європи. На разі багато потрібно структурних доповнень, тому краще відправити це на перше повторне читання.

Вони стосуються як повноважень Національної ради, так і регулювання онлайн медіа і приведення багатьох положень – у тому числі мовлення громад – до правил європейської директиви про аудіо-візуальні медіа.

Під час обговорення було багато заперечень стосовно такого поняття як мова ворожнечі. Для вашої інформації: минулого тижня парламент Франції прийняв закон, за яким вводиться регулювання мови ворожнечі, мови терористів – у тому числі, в онлайн медіа і зобов’язання прибирати з онлайн платформ, таких, як Youtube і Facebook, мову ворожнечі. Або штраф – 1 мільйон 250 тисяч євро.

Тому дискусія відкрита. Запрошую усіх до подальшої дискусії у цьому питанні".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!