НБУ опублікував програму дій на 2020 рік: що планують робити

Четвер, 16 січня 2020, 11:59
 

Нацбанк оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка є річною дорожньою картою для реалізації середньострокової Стратегії центрального банку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку визначили сім стратегічних цілей - "забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу, фінансової інклюзії, а також розбудова сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центрального банку".

Серед ключових пріоритетів НБУ у 2020 році назвали:

Поліпшення взаємодії з урядом в рамках виконання Меморандуму між Кабінетом міністрів і НБУ про взаємодію з метою досягнення стійкого економічного зростання і цінової стабільності.

Сприяння ефективному функціонуванню держбанків.

Введення законодавчих змін для спрощення кредитування. Зокрема, щодо розвитку вторинного ринку непрацюючих кредитів (NPL).

Забезпечення прийому банками землі в якості застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільгоспземель.

Впровадження закону про "спліт", розробка моделі регулювання ринку небанківських фінустанов за сегментами, підготовка проектів нових законів, початок впровадження ефективної системи регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором.

Впровадження принципів Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS), сприяння прийняттю відповідних законопроектів.

Відкриття міжнародному депозитарію Euroclear рахунки в депозитарії НБУ, що полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів в гривні.

Реалізація програми заходів щодо підвищення фінансової грамотності.

Удосконалення регулювання і введення вимоги до банків та інших фінустанов по розкриттю інформації про фінансові послуги та захисту прав споживачів.

Продовження внутрішнього розвитку НБУ, зокрема підвищення прозорості для всіх зовнішніх стейкхолдерів, вдосконалення технології, інформаційної інфраструктури та забезпечення високого рівня діджіталізаціі процесів

Ознайомитися з текстом Програми дій Національного банку на 2020 рік можна за посиланням.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!