На газових переговорах обговорюють втричі менший обсяг транзиту – ЗМІ

П'ятниця, 29 листопада 2019, 20:30

На тристоронніх переговорах обговорюється варіант з транзитом російського газу через українську газотранспортну систему обсягом 30 мільярдів кубометрів газу щорічно.

Про це пише "Дзеркало тижня".

"У п'ятницю, за інформацією джерел, до переговорів підключилися і представники газових компаній РФ і України та оператор ГТС. Правда, обговорюють поки песимістичний варіант - транспортування через ГТС України всього до 30 млрд кубометрів газу. Цього об'єму не вистачає "Газпрому", щоб закрити всі свої контракти в наступному році", – йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що позиція України полягає в підписанні десятирічного контракту на умовах європейського законодавства з обов'язковим обсягом транзиту 60 млрд кубометрів на рік.

Ще 30 млрд кубометрів резервується з урахуванням можливого підвищення попиту на газ в Європі.

Але це не входить в плани "Газпрому", який має намір якнайшвидше задіяти на повну потужність "Північний потік–2", а також газомагістралі через Туреччину.

Нагадуємо:

Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України за європейськими правилами і українським законодавством спливає 13 грудня.

18 листопада "Газпром" направив "Нафтогазу" пропозицію про продовження на рік діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу.

25 листопада Нафтогаз відповів, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі, і заявив про готовність розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а через поставки газу.

"Газпром" вважає, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.

У НАК Нафтогаз вважають, що найвірогідніше Газпром не підпише контракт щодо нового транзиту газу, але Україна та європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

7 листопада Укртрансгаз модернізував газовимірювальну станції "Гребеники" на кордоні з Молдовою, відтепер станція готова до реверсного трансбалканського транспортування газу у випадку припинення транзиту з РФ. 

5 листопада глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв відмовився "понять и простить" 22 мільярди доларів Газпрому

Перед цим президент Росії Володимир Путін закликав обнулити всі вимоги як зі сторони "Нафтогазу", так і з боку "Газпрому" у газовій суперечці.

Читайте такожНа порозі газової війни: що буде, якщо не вдасться підписати транзит з "Газпромом"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!