Грузія: курс ларі наблизився до історичного мінімуму

Четвер, 21 листопада 2019, 18:40

Після чергового падіння курсу ларі прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія закликав Національний банк використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Новости-Грузия".

Річний рівень інфляції в жовтні склав 6,9% замість прогнозованих 3%, а ціни на продовольство виросли вже на 13,5%, сказано в повідомленні. Експерти пов'язують зростання цін зі знеціненням національної валюти. За півроку ларі відносно долара знецінився приблизно на 10%.

21 листопада курс грузинської національної валюти наблизився до історичного мінімуму, склавши 2,9776 ларі за долар.

"Хочу закликати Національний банк активно використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін і забезпечення інфляційного таргетування (режим грошово-кредитної політики, кінцева мета якого - цінова стабільність. - Ред.)", - заявив Гахарія на засіданні уряду.

Він також доручив міністрові фінансів розглянути і на майбутньому засіданні уряду надати інформацію про можливість зниження межі отримання кредиту в іноземній валюті з 200 тисяч ларі до 100 тисяч.

Курс грузинської національної валюти в липні досяг рекордно низької позначки у 2,97 ларі за долар. 

Нацбанк заявляв, що курс впав на тлі шоків, пов'язаних з туризмом і негативними очікуваннями, попри позитивну внутрішню і зовнішню макроекономічну динаміку.

Як відомо, після червневих протестів у Тбілісі влада РФ, посилаючись на необхідність захисту російських туристів, з 8 липня заборонила прямі польоти в Грузію. Російським туроператорам заборонили продаж путівок, а уряду доручили евакуювати росіян на батьківщину.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!