"Київстар" збільшив інвестиції в 4G на 40%

Четвер, 2 травня 2019, 13:57
 

У I кварталі 2019 року національний телеком-оператор "Київстар" інвестувавурозвиток нових технологій майже 1 мільярд гривень, посиливши свої позиції на ринку телеком-послуг.

Про це повідомили в прес-службі компанії.

На сьогоднішній день мобільним інтернетом компанії користується понад 60% абонентів. Середнє споживання дата-трафіку збільшилося на 98% у порівнянні з І кварталом 2018 року – до 3 Гб на абонента.

Споживання послуг мобільної телефонії також залишається на високому рівні – в середньому, абонент "Київстару" використовує 585 хвилин на місяць.

У результаті збільшення споживання мобільного інтернету середній дохід від абонента виріс до 60 грн – на 22,8% у порівнянні з І кварталом-2018.

Відзначається, що капітальні витрати на інновації в цьому періоді досягли майже 1 млрд грн.

У результаті цього зв'язок 4G на сьогоднішній день працює на території, де проживає 65% населення.

Однак у пріоритеті компанії – покрити всю країну і зробити доступними нові технології для кожного українця.

Доходи від послуг мобільного зв'язку з початку поточного року зросли на 20,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 4,763 млрд грн.

Доходи фіксованого зв'язку за цей же період збільшилися на 11,4% – до 329 млн грн. В основному, завдяки зростанню на 11,9% кількості абонентів послуги широкосмугової передачі даних ("Домашній Інтернет").

В І кв. 2019 року мобільним зв'язком "Київстару" користувалося 26,3 млн абонентів. Незначне зменшення пояснюється скороченням потреби в використанні абонентами кількох SIM-карт. Ця тенденція спостерігається на телеком-ринку вже кілька років, і пов'язана з розвитком "пакетних" тарифів, пояснили в компанії.

Водночас кількість абонентів, які використовують мобільний інтернет, продовжує збільшуватися. Так, у мережі "Київстар" у І кв. 2019 року таких абонентів стало на 19,3% більше, ніж роком раніше.

Загальний дохід компанії в І кв 2019 виріс на 20,3% у порівнянні з І кв 2018 року – до 4,772 млрд грн.

Капітальні інвестиції компанії за цей період сягнули 983 млн грн, на 43,1% більше, ніж у І кв.-2018. В основному, кошти направлялися в розвиток зв'язку 4G і поліпшення якості послуг високошвидкісного мобільного інтернету.

Із початку року "Київстар" перерахував до бюджету податків та інших платежів на загальну суму 1,675 млрд грн. Таким чином компанія зберігає лідерство в обсягах платежів до держбюджету, що підтверджується даними рейтингів найбільших платників податків України, відзначили в "Київстарі".

Нагадаємо, що за станом на березень "Київстар" підключив до 4G зв'язку нові міста і села в 7 областях – усього 110 населених пунктів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"