НБУ відкликав ліцензію у одного з банків

Середа, 15 травня 2019, 09:45
 

Національний банк відкликав банківську ліцензію у Вернум банку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Єдиний акціонер АТ "Вернум банк" прийняв рішення про припинення цим банком банківської діяльності без ліквідації юридичної особи", - зазначено в повідомленні.

Вернум банк - сьомий банк, який припинив банківську діяльність за власною ініціативою без ліквідації юридичної особи.

Раніше НБУ відкликав ліцензії у БМ банку, Діві банку, банку "Фінансовий партнер", Апекс-банку, Промислово-фінансового банку і Кредит оптима банку.

Нагадуємо:

Власником 100% акцій "Вернум Банку" - через компанію "Люкс-Інфо" - була Наталія Ігнатченко.

У 2018 році генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Ігнатченко затримана за підозрою у відмиванні коштів злочинної організації колишнього президента Віктора Януковича.

Зокрема, Ігнатченко повідомили про підозру у справі про закупівлю так званих "вишок Бойка".

Станом на листопад 2018 року Вернум банк порушував норматив необхідного регулятивного капіталу та норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними з банком особами.

Національний банк України вперше опублікував результати оцінки стійкості 24 найбільших банків за підсумками стрес-тестів і вже проведених ними за вимогою НБУ заходів капіталізації.

Після проведених банками заходів сьогодні лише один із них потребує прямої докапіталізації у першому кварталі 2019 року – Мегабанк на 611 млн грн.

Цій же фінустанові необхідно шляхом виконання плану реструктуризації до кінця наступного року покрити ще 2,266 млрд грн нестачі капіталу, що є другим після Укрексімбанку показником.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!