Урожай яблук в Україні може повторити минулорічний рекорд

Субота, 11 травня 2019, 13:48
 

Зерняткові фрукти, зокрема, яблука, добре перенесли погодні умови, урожай очікується на рівні минулого року, проте перевиробництво може знизитися за рахунок експорту.

Про це в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова "Укрсадвинпрому" Володимир Печко.

"По зернятковим (зокрема, яблукам) очікуємо врожай на рівні минулого року. Сподіваємося на збільшення експорту в цьому році", - сказав Печко.

За словами гендиректора компанії "Українська ягода" Тараса Баштаніка, в хорошому стані знаходяться і кісточкові.

"У нашій зоні кісточкові пережили погоду. Якщо буде працювати Білорусь, то ціни будуть хороші, але якщо Білорусь не працюватиме і весь урожай залишиться в Україні, то ціни будуть не дуже хороші", - розповів Баштанік.

"Що стосується інших ягід: втрати врожаю суниці садової є тільки в західних областях (Львівська, Тернопільська області). Там втрати становлять 20-30%, в деяких господарствах навіть 40% через заморозки, град і ураган", - заявив він.

За його даними, через несприятливі погодні умови значну частину суниці в цьому році втратила Польща.

"У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до -6-8°. Польські виробники ще не готові озвучити втрати, але в регіонах, де була така температура, урожай суниці втрачений повністю. Мій прогноз на суницю: ціна буде високою, на рівні минулого року", - зазначив він.

У той же час заморозки не настільки сильно вплинули на інші ягідні культури в Польщі, додав Баштанік.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року в Україні був зібраний рекордний врожай яблук на рівні 1,46 млн тонн. Зростання показника у порівнянні з 2017 роком становило 35%.

"Укрсадвинпром" об'єднує понад 170 підприємств з різних регіонів України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"