"Укрзалізницю" зобов'язали виплатити 27 мільйонів за встановлені без договорів турнікети

П'ятниця, 9 листопада 2018, 13:08

"Укрзалізниця" може сплатити майже 27 мільйонів за турнікети, встановлені фіктивною фірмою без жодних тендерів і угод.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Йдеться про турнікети, встановлені наприкінці 2014 року на двох залізничних станціях Києва "Святошино" і "Біличі".

ТОВ "Бонметон" вимагає, що ПАТ "Укрзалізниця" виплатила йому 48,96 млн грн у якості оплати за безпідставно набуте майно з урахуванням інфляційних втрат.

Госпсуд Києва у лютому цього року вирішив стягнути із "Укрзалізниці" лише вартість майна - 26,96 млн грн на користь "Бонметона". Але це рішення поки не набуло сили, оскільки "Укрзалізниця" оскаржує його в апеляції.

Суд встановив, що у вересні та грудні 2014 року заступник головного інженера залізниці – начальника Інформаційно-обчислювального центру ДТГО "Південно-західна залізниця" Анатолій Грушко (очолював Центр з 2009 року) звернувся до ТОВ "Бонметон" з листами, у яких попросив встановити турнікетні системи.

У відповідь фірма погодилася. При цьому компанія буквально на наступний день після отримання листів від Грушка купила турнікети на 12,83 млн грн і 14,12 млн грн.

"Бонметон" передав залізничникам турнікети у користування на 6 місяців. Потім продовжили строк ще на 3 місяці. Надалі ці турнікети залишалися у користуванні "УЗ", аж поки у серпні 2017 року фірма не направила до залізниці письмову претензію, у якій вимагало від "УЗ" або повернути турнікети (що технічно неможливо), або сплатити їхню вартість.

Суд встановив, що договірні відносини між сторонами відсутні. Жодного договору щодо вказаних турнікетів сторони не уклали.

Разом з тим суд визначив, що відносини, які виникли між залізничниками і "Бонметоном" підпадають під регулювання нормами ст. 1212 Цивільного кодексу щодо безпідставного набуття майна.

Суд відхилив доводи "Укрзалізниці" про те, що турнікети передавались в безоплатне користування.

Листи-відповіді Грушку, якими фірма погоджувалася передати залізничникам у користування турнікети, а також один із актів прийому-передачі нібито підписав директор ТОВ "Бонметон" Максим Кандал. У квітні Шевченківський районний суд виніс ухвалу про те, що Кандал, за даними слідства, був фіктивним директором та засновником "Бонметону" у період 21.08.2014 по 19.12.2014, але не може бути притягнутий до відповідальності через сплив строків давності.

ТОВ "Бонметон" було створене у червні 2014 року. Зараз воно прописане у м. Дніпро. Нинішнім засновником ТОВ "Бонметон" значиться Олексій Шевченко з Павлограда, а директором – Юлія Нікітенко.

Нагадаємо, раніше "Укрзалізниця" замовила собі російської фанери на 14 мільйонів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!