СБУ домоглася арешту рахунку інвестгрупи "Універ-Капітал"

Середа, 7 листопада 2018, 16:54

Служба Безпеки України домоглася арешту банківського рахунку компанії "Універ-Капітал".

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

Він зазначив, що через рахунок компанії проводяться розрахунки за угодами клієнтів по купівлі/продажу цінних паперів, зокрема, погашення ОВДП.

"Чергова неадекватна дія "правоохоронної" системи нищить бізнес Інвестиційної Групи "Універ" з торгівлі цінними паперами, зокрема по залученню до бюджету коштів громадян та бізнесу", - заявив Козак.

"Мотивація арешту - у "погонів" є підозри, що один з клієнтів компанії міг відмивати злочинні кошти. Хоча ніякого рішення по визнанню коштів злочинними немає (а таке рішення є обов'язковою умовою для звинувачення у відмиванні, правда ж, п. Генеральний прокурор Юрій Луценко?)", - написав голова "Універу".

"Через заарештований рахунок проводяться розрахунки угод сотень наших клієнтів - юридичних осіб. Арешт всього рахунку за суттю подібний на арешт всього кореспондентського рахунку банку при підозрі до коштів одного з клієнтів банку. Волаюча економічна безграмотність слідчих може паралізувати всю діяльність компанії!", - стверджує Козак.

"Безпідставний тиск на нашу інвестиційну групу посилюється. Обшуки вдома у працівників, обшуки в офісі, вилучення кількох тисяч оригіналів документів, арешт рахунків компанії! І при цьому - жодних реальних звинувачень!", - заявив голова "Універу".

Нагадаємо, 11 жовтня обшуки були проведені в офісах фондових бірж та місцях проживання їхніх окремих посадовців.

За даними ЗМІ, обшуки пройшли у компаніях: Українська біржа, Фондова біржа ПФТС, Універ Капітал, КУА Універ Менеджмент, I-Інвест, Майстер Брок, Навігатор-Інвест, АРТ Капітал, Опексір Лімітед, Крінкліф Ентерпрайзис Лімітед.

СБУ підозрює українські фондові біржі у причетності до відмивання понад 100 мільйонів гривень.

"Українська біржа" заявила, що обшук СБУ був проведений "коректно", констатувавши при цьому, що інцидент обшуків силовими структурами викликає занепокоєння з боку учасників фінансового ринку, іноземних інвесторів та інституцій та ЗМІ.

Продажі ОВДП різко впали після обшуків СБУ в фондових компаніях.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!