Світовий банк підтримав податок на виведений капітал для окремих компаній

Вівторок, 6 листопада 2018, 18:08
Сату Кахконен
Сату Кахконен

Світовий банк підтримує запропоновану Міністерством фінансів модель введення податку на виведений капітал для малого і середнього бізнесу.

Про це повідомила директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в ході засідання комітету з питань податкової і митної політики, передає "Інтерфакс-Україна".

"А повну імплементацію законопроекту відкласти до того часу, коли буде сприятлива фіскальна ситуація", - сказала вона, зазначивши, що, за розрахунками СБ можливі бюджетні втрати становитимуть 1,5% ВВП.

За словами Кахконен, запропонована Мінфіном альтернатива із заміни податку на прибуток податком на виведений капітал для компаній з обсягом доходів до 200 млн грн - це спосіб скоротити бюджетні втрати.

Нагадаємо, за оцінками Мінфіну, прямі втрати бюджету у разі запровадження ПнВК для всіх чинних платників податку на прибуток підприємств з 1 січня 2019 року становитимуть 46,7 млрд грн. 

Як повідомлялося, Міністерство фінансів розробляє модель введення податку на виведений капітал для компаній з оборотом не більше 200 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у Світовому банку заявили, що заміна в Україні податку на прибуток податком на виведений капітал вигідна дуже обмеженому колу впливових осіб.

Як відомо, МВФ наполегливо рекомендував Адміністрації президента не вносити на розгляд Верховної ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

МВФ висловлює серйозну стурбованість з приводу втрат доходів державного бюджету.

Президент Порошенко вніс до Верховної Ради закон про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал з урахуванням пропозицій про відповідні бюджетні компенсації у липні 2018 року.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20% державі, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії.

Для іноземних інвесторів це значить, що податкова ставка буде фіксована - 15%, тоді як зараз податкове навантаження на компанії може становити до 25%.

Є підстави припускати, що податок на виведений капітал в перші два роки принесе в бюджет менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП, замість нинішніх 2-3%.

Детальніше про ситуацію з запровадженням в Україні податку на виведений капітал читайте у статті Податок на виведений капітал: що міняє закон Порошенка

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!