Будівництво швидкісних трас через міста та села можуть заборонити

Понеділок, 8 жовтня 2018, 16:14

Заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе повідомив, що вивчається можливість заборонити прокладання нових швидкісних трас через населені пункти.

Про це Парцхаладзе написав на своїй сторінці у Facebook.

"В Україні досі є нормальною практика, коли через місто, або навіть маленьке село, проходить велика швидкісна траса. Хоча це значне питання для безпеки жителів, які проживають в таких населених пунктах, для їхнього комфорту - через постійний шум і вібрації, для екологічної ситуації - через вихлопи від інтенсивного руху авто", - розповів про проблему Парцхаладзе.

"Ми зараз продовжуємо оновлювати державні будівельні норми з проектування доріг, і зараз є пропозиція, яку ми розглядаємо, - заборонити проектувати нові високошвидкісні траси та інші швидкісні дороги через населені пункти. Це дороги 1-ї категорії, тобто з 4-ма і більше смугами руху", - написав заступник міністра.

Він зазначив, що важливо запозичити позитивний європейський досвід у проектуванні та будівництві доріг для підвищення їхньої безпеки та комфорту для людей.

"З 1 вересня набули чинності оновлені ДБН із проектування вулиць і доріг у населених пунктах, у яких ми ввели ряд принципових змін для правильної організації та безпеки руху - наприклад, це обов'язкове створення смуг для громадського транспорту і велосипедного руху, острівців безпеки, захист на зупинках транспорту та інші. Це європейський цивілізований досвід, який ми переймаємо", - написав Парцхаладзе.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів, які проекти в Україні потребують першочергових інвестицій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua