Facebook звинуватили у незаконному зборі даних про дітей

Четвер, 4 жовтня 2018, 10:13

Коаліція груп із захисту прав дітей та споживачів США у середу звинуватила Facebook у незаконному зборі даних про дітей через додаток Messenger Kids.

Про це повідомляє американське видання The Hill, передає "Голос Америки".

Скаргу подали Кампанія за вільне від реклами дитинство (ССFC), Федеральна торгова комісія США (FTC) та інші організації.

У скарзі стверджується, що інформація про практику конфіденційності є надто невизначеною - це дозволяє Facebook ділитися даними про дітей з третіми сторонами.

Організації підкреслюють, що Messenger Kids порушує Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), бо не гарантує, що дорослий, який дає дитині дозвіл на використання додатка, насправді є його опікуном.

"У той час, як є докази того, що надмірне використання соцмереж негативно впливає на добробут дітей та підлітків, Facebook намагається залучити дітей до п'яти років", - наголосив виконавчий директор CCFC Джош Голін.

"У компанії розповідають батькам, що Messenger Kids призначений для безпечного використання дітьми, але вони навіть не відповідають найбільш базовим вимогам закону про конфіденційність.

Найкращий вибір для батьків очевидний: тримайте дітей подалі від Facebook", - додав він.

Додаток, призначений для дітей віком від 6 до 12 років, які занадто юні, щоб створювати обліковий запис у соцмережі, Facebook презентував у грудні минулого року.

Messenger Kids дозволяє дітям спілкуватися з іншими користувачами додатку і вимагає, щоб батьки налаштували для них обліковий запис.

"Механізм згоди в додатку можна легко обдурити: це дозволяє дитині легко обійти його та створити обліковий запис без допомоги батьків або дорослим створити підроблений дитячий обліковий запис", - йдеться у скарзі.

Як повідомлялось, Компанію Facebook можуть оштрафувати на 1,62 мільярда доларів через злам 50 мільйонів акаунтів.

Нагадаємо, хакери змогли отримати доступ до даних акаунтів у соцмережі через опцію, яка дозволяє користувачам побачити свій профіль так, як його бачать інші користувачі.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"